Sürmanşet 10.10.2017 19:54:59 1545 defa okundu

“Acısı Yüreklerimizi Yakmaya Devam Ediyor”

Ankara tren garı önünde, 10 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşen patlamanın yıldönümünde Tunceli’de anma töreni düzenlendi. Atatürk Mahallesindeki belediye mezarlığında düzenlenen törende konuşan KESK Dönem Sözcüsü Özcan Gürtaş, “Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Arkadaşlarımıza olan hasretimiz her geçen gün daha da büyüyor.” dedi.

Katliamın Yıldönümünde Anma

Ankara'da 10 Ekim 2015'te, Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamada yaşamını yitiren Deniz Mak ve Adil Gür, Tunceli'de mezarları başında anıldı. Patlamada Mak, Gür ve yaşamını yitirenler için düzenlenen anma töreni, Atatürk Mahallesindeki belediye mezarlığında gerçekleşti. Törende, basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Özcan Gürtaş, anma törenini 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği olarak düzenlediklerini kaydetti.

 

“Tek İstekleri Demokrasiydi”

Patlamada 500’e yakın kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığını belirten Gürtaş, “İhmali olan bütün yetkililere karşı öfkemiz hala geçmedi ve buradan bir daha çağrı yapıyoruz” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü; "Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında hayatını kaybeden bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlem ile anıyoruz. Tek istekleri demokrasi olan 102 arkadaşımız Ankara'da büyük bir katliama uğramış, ancak bugüne kadar bu katliamı gerçekleştirenler ve arkasındaki güçler ortaya çıkarılamamıştır. Bu katliamda istihbarat alıp, gerekli önlemleri almayanlara karşı hala öfkemiz geçmiş değil. İhmali olan bütün yetkililere karşı öfkemiz hala geçmedi ve buradan bir daha çağrı yapıyoruz, katliamı gerçekleştiren güçler ve arkasındaki maşaları bir an önce ortayı çıkarın. 500'e yakın arkadaşımız çeşitli biçimlerde yaralandı. Yaralılar arasında çok sayıda arkadaşımız farklı organ kayıplarına uğrayarak hayatlarını devam ettirmekte. Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Arkadaşlarımıza olan hasretimiz her geçen gün daha da büyüyor. Bilinmesini isteriz ki, acımız ve hasretimiz kadar, öfkemizde taze ve diri duruyor. Patlamanın tüm sorumluları yargılanana ve hak ettikleri cezayı alana kadar öfkemizi diri tutacağız. Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi, yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir. Bizler, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3457
 Dün : 7167
 Toplam : 24565904
 Ip No : 54.81.102.236