Sürmanşet 15.3.2017 18:23:23 3047 defa okundu

Amacım “Allahaısmarladık dediğimde, Allah razı olsun dedirtmektir”

Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam, ilçede görev yaptığı üç aylık sürede gerek ilçe merkezinde gerekse köylerdeki cenaze törenlerine katılarak dikkatleri üzerine topladı. Kendisini makamında ziyaret ettiğimiz Kaymakam Çam, halkla iyi ilişkiler kurmak istediğini söyledi. Çam; “Ben, burada devleti temsil ediyorum. Siz insanlara yol yapabilirsiniz, maddi yardımlar yapabilirsiniz, ülkenin daha da gelişebilmesi için eğitimde, sağlıkta ve diğer tüm alanlarda hizmet edebilirsiniz ama bundan daha da önemlisi, insanlarla gönüldaş olabilmek, gönlüne girebilmektir. Önceden bir algı vardı; Millet devlet için var diye. Ama şu anda bu algı yıkıldı ve yıkılması da gerekiyordu. Çünkü; Devlet millet için var. Benim amacım, bir gün ‘Hozat Allahaısmarladık dediğimde, Allah razı olsun’ dedirtmektir.” ifadelerini kullandı.

“Hozatlı olmasaydı kaymakam olmazdı”

Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam, devletin millet için var olduğu gerçeğiyle hareket ettiğini söyledi ve “Hozatlı olmasaydı kaymakam da olmazdı, belediye başkanı da, kurumlarda. O zaman biz varlığımızı Hozatlıya borçluyuz.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Çam sözlerini şöyle sürdürdü; “Çünkü burada bizim vatandaşımız beni şahsen Hüseyin Çam olarak görmüyor. Devletin ve hükümetin bir temsilcisi olarak görüyor. Eğer biz, gerçekten daha güzel bir ülke, daha yaşanabilir bir ülke olmak istiyorsak, beraber gönüllere girebilmek gerekiyor. Önceden bir algı vardı. Millet devlet için var ama şu anda bu yıkıldı, yıkılması da gerekiyordu. Devlet millet için var. Ben şunu söylüyorum, burada Hozatlı vatandaşlarımız olmasa, Hozatlı kardeşlerimiz olmasa, Hozat Kaymakamı olur mu? Olmaz. Hozat Belediye Başkanı olur mu, olmaz. Hozat’ın diğer birimler olur mu? Olmaz. O zaman biz varlığımızı Hozatlılara borçluyuz. Hozatlı arkadaşlarımızın da acısını paylaşabilmemiz gerekiyor. Dediğimiz gibi, asıl olan insanların birbirini gönülden sevebiliyor olması. Biz insanımızı gönülden, gerçekten sevmek istiyoruz, seviyoruz da. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeliyiz. Eğer bunu başarırsak, hem devlet hem millet kaynaşmasını daha üst düzeye çıkarmış oluruz. Ondan da ziyade, insanın insan olmasını gerektiren hususları ortaya koymuş oluruz.”

 

“Halkımızın sosyal refahını artırmak istiyoruz”

Halka iyi hizmet sunmaya gayret ettiklerini belirten Çam, Tunceli EMEK Gazetesine yaptığı açıklamalarını şöyle sürdürdü; “19 Aralık 2016 tarihinde Hozat’taki görevime başladım. Yaklaşık 3 aylık süre içerisinde hem bölgemizi hem insanımızı tanıma noktasında bilgi alışverişinde bulunabilmek için çalışmalarımız oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte, bölgemizin dinamiklerini görerek, yapılması gereken ihtiyaçlarının tespitini yaparak, bölgemizin daha ilerleyebilmesi bağlamında, insanımızın hayat kalitesini, iş gücü kalitesini, sosyal refahını yükseltilebilmesi adına bundan sonraki süreç ile ilgili kurumlarımızla, belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla beraber, el ele gönül günüle vererek halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Bu bağlamda da ben başarılı olacağımıza ve burada görev yaptığımız süre içerisinde inşallah bir şeyler başarabileceğimize inanıyorum. Çünkü her daim bunu vurguluyorum, ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var.’ Tüm birimlerimizle bir ve beraber olacağız. Muhakkak ayrışacağımız noktalar olacaktır. Çünkü; dünyada 7 milyar insan varsa, 7 milyar farklı düşünce vardır. Bu bağlamda asıl olan hizmet noktasında ortayı bulabilmek ve beraber birleşebilmek. Ben birleşebileceğimizi ümit ediyorum. Birleşebileceğimizi düşünüyorum. Nihaiyi hedefimizde bu, burada görevimizi tamamlayıp da gittiğimiz zaman. ‘Allahaısmarladık Hozat’ dediğimiz zaman ‘Allah razı olsun’ dedirtebilmek var. Bizim en büyük amacımız ve en büyük servetimizde herhalde bu olacaktır. Bu da tabii ki yapacaklarımızla, kuracağımız diyaloglarla, oluşturacağımız gönül bağıyla mümkündür. Noktayı güzel koyabilmek adına, güzel bir gönül bağıyla ilçemize hizmet edeceğiz. Amacımız ve gayemiz bu.

 

Hozat’a Bowling Salonu Fikri

Hozat’a Bowling salonu yapılması yönünde bir düşünceleri olduğunu da açıklayan Kaymakam Hüseyin Çam, gerekçesini de şu ifadelerle aktardı; “Amacımız öncelikle spor yapma imkânı oluşturabilmek. Ama ondan da ziyadesi şu, bölgemiz gerçekten diğer  merkezlere uzak bir yerde. Buradan Tunceli merkeze gidelim diyorsunuz, bir yolu kullanırsanız 1 saatte ulaşıyorsunuz, diğer bir yolu kullanırsanız 1 buçuk saatte gidiyorsunuz. Elazığ’a  gidelim diyorsunuz, 1 buçuk 2 saati bulabiliyor ulaşımınız. Bu da hem maddi anlamda ciddi bir külfet oluşturuyor hem de ulaşılabilirlik anlamında. Biz istiyoruz ki, Hozatlı arkadaşlarımız, hem dışarıdan gelen kamu görevlileri, üniversitede eğitim gören öğrencilerimize daha kaliteli bir zaman geçirmelerini arzu ediyoruz. Bu bağlamda da herkesin yediden yetmişe istifade edebileceği, kullanabileceği bir cazibe merkezi oluşturabilmek gerekiyor. Şimdi Pertek önemli bir nokta. Bence termal otelin orada bulunması, insanlara farklı alternatifler sunması, ilçenin cazibesini daha da artırıyor. Ben eminim ki biz burada sıradanın haricinde yani sıra dışı bazı şeyler yapabilirsek, diğer bölgelerden buraya gelmelere vesile olabiliriz. Ben ne yapabiliriz tarzında araştırma yaptığımda Elazığ’a baktım bowling salonu yok. Tunceli’de bowling salonu yok. Buraya en yakın Erzurum ve Malatya’da vardı. Tabi Elazığ’dan buraya vatandaş gelir mi? Güzel yaparsak ve kaliteli hizmet sunabilirsek gelir. Bölgeden dışarıya insanlar gidiyor. Hozat’ımıza dışarıdan insanlar gelsin istiyoruz. Ve özelliklede buradaki kamu görevlilerimizin, buradaki vatandaşlarımızın çocuğu ile annesinin, baba ile evladının bir şeyler yapabilmesi gerekiyor. Bu kuşakların kaynaşabilmesi adına da böyle. Bir çocuğun babası ile veya annesi ile onun elinden tutup gezebileceği, onunla beraber hoş vakit geçirebileceği zamanların olması gerekiyor. Bowling bir baba ile annenin çocukları ile beraber oynayabileceği, zevk alabileceği, kaliteli an ve zaman geçirebileceği bir spor dalı. İnşallah başarılı olabiliriz.  Maliyetlerimizi tekrar güncelliyoruz ve oluşturduktan sonra Sayın Valimiz Osman Kaymak’ın destekleri ile Spor Toto’ya tekrardan başvurumuzu yapacağız. Umudumuz, yapacağımız projenin kabul edileceği yönünde. Buranın artık farklı şeylerle anılmasını istiyoruz. Çünkü; terör ciddi anlamda maalesef sıkıntı olabiliyor. Dışarıdan Tunceli veya Hozat denildiğinde, terör akla geliyor ama bizim isteğimiz artık bunlar akla gelmesin. Daha farklı şeyler akıllara gelsin. Tunceli-Hozat denildiği zaman, eğitimdeki başarı akla gelsin. Bununla beraber farklı şeyler yaparsak, bu bölgeyi daha da zengin yapmış oluruz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11640
 Dün : 14054
 Toplam : 23856071
 Ip No : 54.159.94.253