Spor 11.3.2017 13:56:30 1473 defa okundu

Amatör sporcular için ödül töreni düzenlendi

Tunceli’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından, ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan Vali Osman Kaymak, Tunceli'nin eğitimde başarısının ortada olduğunu ve bu başarıyı spor ve sanatta da yakalamak istediklerini söyledi.

Tunceli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından, amatör spora katkı sunanlar için ödül töreni düzenlendi. İl Kültür Merkezinde düzenlenen törene Vali Osman Kaymak, Vali Yardımcısı Hasan Çiçek, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, kurum amirleri, iş adamları, sporcular ve antrenörler katıldı.

 

“Semt sahaları oluşturulması konusunda destek bekliyoruz”

 

2015 yılında kurulan federasyonlarının futbol eksenli olmayan ve kadın üyelerin yer aldığı tek Amatör Spor Kulüpler Federasyonu olduğunu belirten Federasyon Başkanı Nazım Arslan, "Kentimizin eğitimdeki başarısını sporla devam ettirmek istiyoruz. Spor tesisi anlamında bağımsız atletizm sahası dışında bir eksiğimiz yok. Sayın valimizden, belediye başkanvekili olması sebebiyle uygun yerlerde semt sahaları oluşturulması konusunda destek bekliyoruz. Böylece mahallelerdeki çocukların sporla uğraşmaları sağlanmış olacaktır” dedi.

 

“Kentimizde 10 bine yakın lisanslı sporcu olması önemli”

Tunceli'nin eğitimdeki başarısına değinen Vali Osman Kaymak ise, “Bu başarıyı spor ve sanatta da göstermek istiyoruz. Kentimizde 10 bine yakın lisanslı sporcu olması önemli. Dersimspor takımımız, 3. ligde mücadele ediyor. Takımın, ilimizin tanıtımında önemli bir yeri var. Bu kulübümüze dinlenme tesisleri yapılması konusunda görüşmeler gerçekleştirdik. Çiçekli yolundaki arsaya tesislerin yapılması için bakanımızın talimatları var. Yüzme havuzumuz bitmiş durumda. Ancak teknik bir arıza nedeniyle henüz açamadık. Yüzme alanında ve raftingde yeni kulüpler kurmamız lazım. Kayak alanında önemli başarılar yakalıyoruz. Bu konuda iş adamlarının da üzerlerine düşeni yapması gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11673
 Dün : 14054
 Toplam : 23856104
 Ip No : 54.159.94.253