Güncel 17.7.2017 18:16:08 1283 defa okundu

Biz Kadınlar Neden Hiç Yakıştıramadığınız Tipteki Erkeklerle Çıkarız?

Karolin Fişekçi'ninKaleminden

Günümüzde, 1.80 boyunda çok güzel bir kadın, 1.70 boylarında ortalama bir adam ile çıkıyorsa ilk akla gelen sebep, adamın çok zengin olabileceği ve sosyal konumu oluyor. Tabi özellikle kadının iyi bir akademik geçmişi yoksa… Günümüz için bu önemli bir sebep ama eskiden böyle değildi. Günümüzde her şey o kadar paraya endeksli ki, hemen bu yorum yapılıyor ama sadece bu geçerli değil.

Maddi durumu oldukça güçlü, toplum içinde, medyada bilinirlikleri olan, yani paraya hiç de ihtiyacı olmayan kadınlar da kendilerinden daha zengin adamlarla birlikte. Erkek her zaman daha zengin olmalı gibi yazılı olmayan bir kural var sanki… Fakat bu kadınlar en çok bu erkeklerin konumlarına, ailelerine tav oluyor asıl; ya da maksat sosyeteye girmek. Ne kadar çok paranız olursa olsun bu sosyeteye girmeniz için yeterli değildir. Sosyeteyi belli aileler ve soyadlar belirliyor. Mesela Hacı Bey’in soyadı Sabancı olmasaydı Özge Ulusoy böyle büyük bir aşk yaşar mıydı acaba? Çift ayrıldıktan sonra kadının en yakın kız arkadaşlarından biri Ahu Yağtu hemen adamla dudak dudağa oluvermiş. İlk kadın arkadaş için soyadı sebebini sayarsak, ikinci kadın arkadaş için ise kadın rekabeti ve hırs sebebini sayabiliriz. Ahu Yağtu zaten hali hazırda güçlü bir erkekle evlenip boşanmış ve ondan bir çocuğu var, nafaka forever… Yakınlaştığı erkeğin ailesinin, beyefendinin boşanmış ve çocuklu bir kadınla evlenmesine izin vermeyeceği aşikar. Bunu Ahu Hanım da biliyordur. Burada maksat kız arkadaşın sevgilisini elde etmek. Belki komşunun tavuğu hep kendine daha hoş gözüktü.

Peki işin böyle maddi ve statüsel soyadı boyutu olmadığı zaman biz kadınlar nelere yükseliyoruz da olmadık adamlarla çıkıyoruz? Eskiden bu daha böyleydi ve erkekler kadınları zekaları ve esprileriyle etkilerdi. Tabi mekanın en komik çocuğu olmak bazen ters de tepebilir. Sevimli ama sadece arkadaş olarak düşünülen bir erkek de olabilirsiniz bu çok ince bir sınır. Zeki, entelektüel, birikimli ve olgun bir erkek olmak benim yirmili yaşlarda olduğum dönemde çok tutuyordu ya da beni hep bu özellikler çekiyordu. Öğreten, kadını anlayacak, şefkat gösterecek, yaşça oldukça büyük aydın bir adam, yirmili yaşlarında zeki ve bilgiye aç bir kadın için çok önemliydi.

Günümüze bakıyorum da artık öyle entelektüel, olgun erkekler eskisi gibi prim yapmıyor kadınlar arasında… ya da benim yaşım ilerledi ve yaşımdan büyüklerle pek ilgilenmiyorum. Artık kadınların ilgilendiği daha genç, sağlıklı yaşayan ve pozitif düşüncelere sahip erkekler. Öyle elinde sigarayla karamsar ve sert söylemler kadınlar arasında pek tutmuyor. Yaşam koçları, enerji guruları kadınlar arasında çok prim yapıyor ben hariç. Zamanında entelektüel birikimini iyi yapıp, dolu dolu yaşadıysa kadın, bu laf salatalarına karnı yok oluyor ama tabi Adriana Lima’nın demek ki hayatında manevi büyük bir boşluk varmış ki, adını yeni duyduğum Türkiye’den bir yaşam koçu yazar ile aşk yaşıyor.

Metin Hara “Kendini Sev”, “Gücünü Fark Et”, “İç Benle Tanışma” gibi sloganları, etkinlikleri olan; beden, zihin ve ruh gibi konularda çok iddialı laflar eden ve şaşırdığım şekilde insanları kandıran birisi. Demek ki artık insanların zeka ortalaması iyice düşmüş ya da kendilerini kandırmak ve kandırtmak istiyorlar. “Pozitif enerjiye gel hanıııııım!”

Biten ilişkisinde hayal kırıklığı yaşamış, bu yüzden zaten kendine olan zayıf güveni iyice zayıflamış kadınlar günümüzde böyle erkeklerin etkisi altına giriyor. Adriana Lima da sonu aldatmayla biten bir evlilik geçirmiş. Her ne kadar çok güzel, tüm erkeklerin birlikte olmak istediği bir kadın da olsanız, ruhunuz incindiği zaman öncelikle onu tamir edecek birini ararsınız. Kadınlar için erkeğin güzelliği, yakışıklılığı bir yere kadardır, erkek dediğin işlevseldir.

                                                                                                       /Storia.me

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1804
 Dün : 11486
 Toplam : 24271102
 Ip No : 54.167.230.68