Manşet 12.8.2017 17:14:26 1545 defa okundu

CHP İl Örgütünden Orman Yangınlarına Tepki Eylemi

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli İl Örgütü tarafından merkezde bir tepki eylemi düzenlendi.

Sanat Sokağı’nda bugün saat 12.30’da bir araya gelen CHP’liler adına konuşan Milletvekili Gürsel Erol, orman yangınlarına tepki gösterdi veBu topraklar; ocaklarımızın, türbelerimizin ve inanç merkezlerimizin olduğu topraklardır. Ve bizim için bu coğrafyada yaşamların hepsi kutsaldır. İnsan yaşamı, doğanın yaşamı ve doğada yaşayan tüm canlıların yaşamı kutsaldır.” dedi.

 

Orman Yangınlarına Tepki

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, merkezdeki Sanat Sokağında yaptığı basın açıklamasında, çıkan yangına müdahale edilmemesini ‘vatan hainliği’ olarak niteledi. Gürsel Erol açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Toplum olarak bu topraklar; ocaklarımızın, türbelerimizin ve inanç merkezlerimizin olduğu topraklardır. Ve bizim için bu coğrafyada yaşamların hepsi kutsaldır. İnsan yaşamı, doğanın yaşamı ve doğada yaşayan tüm canlıların yaşamı kutsaldır.”

Milletvekili Gürsel Erol, konuşmasının devamında, ormanların kasıtlı olarak yakılmasını ‘vatana ihanet’ olarak nitelendirdi, yangınların söndürülmemesini ise ‘görev suistimali’ olarak değerlendirdi. Erol konuşmasına şu cümlelerle devam etti:

 “Bu ormanlar sadece bu milletin, Tuncelililerin değil, Türkiye’de yaşayan 80 milyon insanın milli servetidir. Biz burada Türkiye adına, milletin servetine sahip çıkıyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz: ‘Bir an önce müdahale edin. Dersim’de bir tek ağacın yanmasına, bir tek canlının ölmesine müsaade etmeyiz. Bunun için ne gerekirse yapacağız.’

Erol konuşması sırasında, açıklamalarını yanlış yerlere çeken kişiler olduğunu ifade ederek, şu şekilde seslendi: “Hayat, siyasetten ibaret değildir. Bu toplumun gerçekleri, bu toplumun direniş hikayesi, tarih boyunca verdiği mücadelesi bizim siyasi unvanlarımızın da, siyasi düşüncelerimizin de üstündedir. Siyaset yapmak ve siyasi düşüncelerimizi yaygınlaştırmak için, siyaset hırsına yenik düşmeden birbirimizi eleştirmeden, gelin bu coğrafyanın değerlerine birlikte sahip çıkalım. Artık yeter! Gelin siyaset ağı olarak sorumluklarımızı üstlenelim. Artık analar ağlamasın, güvenlik güçleri şehit olmasın, sivil insanlar ölmesin, ormanlar yakılmasın. Ülkemizde barış ve huzur istiyoruz. Kimse, bizi Dersim'in değerlerinden uzaklaştıramaz. Bu uğurda ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız."

 

Yetkililere seslendi

Basın açıklamasında konuşan CHP Milletvekili Erol, “Ormanların kasıtlı söndürülmemesi, görev suistimalidir.” dedi ve ifadelerini şöyle sürdürdü; “Bugün burada Tunceli'deki devlet ve hükümet yetkililerine sesleniyorum; Operasyon yaparken hiç kimse kamu ve yaşam özgürlüğünü yok sayıp, görmezden gelemez. Siz orada çıkabilecek bir yangının, insanların yaşamlarını riske edebilecek bir sonucu da değerlendirerek, tedbir almak zorundasınız. Tunceli'de hiçbir şart ve koşulda ormanlarımızın yanmasını ve yanmasına müdahale edilmemesini kabul etmiyoruz. Ormanların kasıtlı yakılması vatana ihanettir. Ormanların kasıtlı söndürülmemesi, görev suistimalidir. Biz burada ülkemiz adına, milli servetimize de sahip  çıkıyoruz."

Bakan gelecek dedi

Gürsel Erol, önümüzdeki Çarşamba günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Tunceli'ye gelerek orman yangıları ve HES'lerle ilgili bilgi alacağını söyledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1215
 Dün : 9671
 Toplam : 24546472
 Ip No : 54.198.243.51