Sürmanşet 15.3.2017 10:02:53 691 defa okundu

 Çemişgezek’te Çiftçiler Bilgilendirildi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İlhan Özen, İlçe Ziraat Odası Yönetim kurulu Başkanı İsmet Aksakallı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metehan Kaçar, İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Biçer, Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Tunceli Şube Başkanı Zeynel Erdoğan,  Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İbrahim Atsız,  ilçede faaliyet gösteren tarımsal kalkındırma kooperatifleri başkanları, köy ve mahalle muhtarları, ziraat odası yönetimi  ile çok sayıda çiftçi katıldı.

 

“Çiftçilerimizin araçlarının muayene sorunu giderildi”

Çiftçilerle ilçede yapılan tarım ve hayvancılıkla ilgili faaliyetlerin değerlendirilmesinin ardından, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aksakallı bilgi verdi.

Dünyada şartlar hızla değişirken, kendilerinin de değişime ve gelişime ayak uyduran bir yönetimle çalıştığını ifade eden Aksakallı, “Çiftçilerimizi bu değişimlerle tanıştırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak maksadıyla çeşitli çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalara örnekler verecek olursak; İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze, tarımsal makine parkı yapıldı. Mevcut makine parkına bağlı kalmamak kaydıyla, ilerleyen yıllarda çiftçilerimizin hizmetine, idarecilerimizin destekleriyle yeni araç ekipmanları kazandırmak istiyoruz. İlçemizde bulunan tarım iş makinelerinin muayenelerinin yapılması için Elazığ Mobil Araç Muayene istasyonu ilçemize getirildi. Çiftçilerimizin araçlarının muayene sorunu giderildi” dedi.

 

Tarım ıslahı ile ilgilide çalışmalar yaptıklarını da aktaran Aksakallı, “Tapu kaydı olup, tarıma elverişli olmayan tarım arazilerinin ıslahı ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarımızla birlikte bir çalışma başlattık. Bu kapsamda, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü aracılığıyla bu tarım arazilerinin temizleyerek, bu arazileri ülkemize katma değer olarak kazandırıp, bu vesileyle çiftçilerimizin de gelirlerini arttırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11642
 Dün : 14054
 Toplam : 23856073
 Ip No : 54.159.94.253