İlçe Haberleri 20.3.2017 08:48:14 2727 defa okundu

"Çocuklarımıza Bir Umutta Sen Ol!"

Nazımiyeliler Derneği (NAZDER), ilçe ve civar köylerde okuyan öğrenciler için, “Çocuklarımıza Bir Umutta Sen Ol!” sloganıyla “Eğitimde İlk Adım” projesi kapsamında bir kampanya başlattı. Kampanyanın tamamen yasal izinler çerçevesinde başlatıldığını söyleyen derneğin Gençlik Kolları Başkanı Can Çevik, “Projeye sunulacak katkıların hepsini resmi internet sayfamızda yayınlayacağız ve yapılan her yardımı makbuz karşılığında kabul ediyoruz” dedi. Manken Tuğba Özay’dan da projeye destekte bulunacağı sözü aldığını belirten Çevik, Tuncelili işverenlerin de kampanyaya destek sunmasını istedi.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi adına 2009 yılında İstanbul Ataşehir’de kurulan, Nazımiye İlçesi ve Civar Köyleri Dayanışma Derneği (NAZDER) Gençlik Kolları tarafından bir proje başlatıldı. İlçe merkezi ve civar köylerde okuyan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için başlatılan projenin adı “Eğitimde İlk Adım”

Projenin içeriğine ilişkin Tunceli EMEK Gazetesine bilgi veren NAZDER Gençlik Kolları Başkanı Can Çevik, şunları söyledi;

 

“Projeyi Resmi Makamlardan İzin Alarak Başlattık”

“Nazımiyeliler Derneği Gençlik Kolları Başkanıyım. Derneğimiz 2009 yılında aktif olarak kuruldu. Gençlik kollarımız da 2017 ocak ayından bu yana faaliyet yürütmekte. Ocak ayında kurulduktan sonra, gençlik kollarındaki arkadaşlarımızla birlikte bir proje yapalım dedik ve gençlik kollarının daha önce hiç projesi olmadığı için biz de ilk projemizin adı, ‘Eğitimde İlk Adım’ projesi olsun istedik. Bu sayede Nazımiye’deki ilkokul, ortaokul ve lisedeki okul müdürlerimiz ile yazışmalarda bulunduk. Okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyaçları nelerdir, onları tespit etmek istedik. Müdürlerimizin bize yolladıkları liste sonucunda projemizi başlattık. Tabii bu isteklerimizin hepsini resmi makamlardan izin alarak başlattık. Derneğimizde karar aldık. Çünkü dernekler kanununa göre bağış toplayabilmemiz için karar alınması gerekiyor. Bunların hepsini yaptık. Bize gönderilen listede Nazımiye’de okuyan öğrenci kardeşlerimizin giyim ve ayakkabıya ihtiyaçları olduğu, okullarımızın ise temel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiği söylendi. Bunlar; okul sıralarından tutun da okul perdelerine kadar, öğrenci kardeşlerimizin mont ve bot ihtiyaçlarını ilkokuldaki kardeşlerimizin de temel kırtasiye ve çanta ihtiyaçlarını, bazı okullarımızda bulunmayan fotokopi, yazıcı makineleri gibi ihtiyaçlarını karşılamak için. Mesela lisemizde spor malzemeleri yok. Futbol ve basketbol topları yok. Bunlara ilişkin başlattığımız bir proje oldu. Biz de bu projenin adını ‘Eğitimde İlk Adım’ projesi yaptık ve yardım toplamaya başladık. Bu sayede bütün yardımları bizim derneğimizin İstanbul Ataşehir’deki binasında toplayacağız. Daha sonra proje gönüllülerimiz ve dernek yönetimi ile birlikte Nazımiye’ye doğru umut yolculuğuna çıkacağız. Oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını bizzat kendilerine teslim edeceğiz. Kendileriyle iki gün vakit geçireceğiz. Başka eksiklikleri varsa kardeşlerimizden öğrenip onların isteklerini de alacağız. Elimizden geldiğince onlara umut olmaya çalışacağız.”

 

“Dostlarımız Bizi Bu Umut Yolculuğunda Yalnız Bırakmasınlar”

Çevik sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizde dedik ki; dostlarımız bizi bu umut yolculuğunda yalnız bırakmayıp, bizlerin yanında olurlarsa seviniriz. Bu kampanyaya Tuğba Özay da destek vereceğini söyledi. Bunun yanı sıra, Dersimspor Direniş taraftar grubu bizimle irtibata geçti ve projeye katkı sunacaklarını söylediler. Kampanyaya destek olarak elden verilecek veya banka üzerinden gönderilecek tüm yardımlara miktarına bakmadan makbuz keseceğiz. Projemize destek vermek isteyenler olursa, derneğimizin hesap numarasına yardımda bulunabilir. Projemizin bitiş tarihini henüz belirlemedik. Yardımların toplandığı ilk anda gitmeyi planlıyoruz. Şu anki hedeflediğimiz tarih 23 Nisan. Eğer, 23 Nisan’da gidemezsek Tunceli Valiliği'nden gerekli izinleri aldıktan sonra Mayısın ikinci haftası gitmeyi planlıyoruz. Projemiz şimdilik Nazımiye ve civar köylerini kapsıyor ancak ilerleyen dönemlerde Tunceli geneli için de projelerimiz olacak.”

NAZDER Resmi Banka Hesabı:

İş Bankası Nazımiyeliler Derneği

Şube Kodu: 1167

Hesap No: 0038692

İBAN: TR 72 0006 4000 0011 1670 0386 92

 

İrtibat Numaraları

Onur Kaya- 0531 370 81 14

Sarıgül Yavuz- 0532 653 46 61
Özgür Görgü- 0543 230 89 51

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11580
 Dün : 14054
 Toplam : 23856011
 Ip No : 54.159.94.253