Manşet 18.3.2017 16:00:00 644 defa okundu

Erdoğan “3 Değil, 5 Çocuk Yapın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de katıldığı toplu açılış töreninde Avrupa’da yaşayan Türkiye vatandaşlarına, “3 değil 5 çocuk yapın. Avrupa'nın geleceği sizlersiniz” dedi. Erdoğan, Hollanda'yı eleştirirken “Türkiye'nin bir bakanı, kendi vatandaşlarıyla buluşmak için geldiğinde OHAL ilan etmenin neresi özgürlükçülük?” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı’nın “Görünür bir biçimde dini, siyasi, felsefi sembolleri taşımanın yasaklanmasının doğrudan ayrımcılık olmadığına” yönelik kararına değindi. Erdoğan, “Sıkıysa kipayı da yasaklasana” dedi.

 

Eskişehir’de toplu açılış törenine katılan Erdoğan’ın "Yol ver gidelim, Avrupa'yı ezelim" sloganları eşliğinde yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle;

 

“OHAL ilan etmenin neresi özgürlükçülük”

“AB Adalet Divanı karar alıyor. Başörtüsünü yasaklıyor. Bıktık ya bıktık. Hani din özgürlüğü, inanç özgürlüğü vardı? Sıkıysa kipayı da yasaklasana. Yasaklayabilir mi? Bunlar çok yüzlü. Türkiye başta olmak üzere, kendileri dışındaki herkese kriter dayatanlar bunlar değil mi? Türkiye'nin bir bakanı, kendi vatandaşlarıyla buluşmak için geldiğinde olağanüstü hal ilan etmenin neresi özgürlükçülüktür? Kim bu belediye? Belediye olağanüstü hal ilan ediyor. Hükümet değil ha. Hale bak.”

 

“Bundan sonra bizim de uçuş yasağımız var”

“Antidemokratik, inanç özgürlüklerine karşı, benim devletimin bakanına, hem de bir bayan bakanına kapıları kapatan ve kendi toprağım sayılan konsolosluğuma sokmayanlara, bizim de kapılarımız kapalıdır. Benim Dışişleri Bakanıma uçuş yasağı getirenlere, kusura bakmasınlar bundan sonra bizim de uçuş yasağımız vardır.”

 

“En iyi arabalara binin, en güzel evlerde oturun”

“Buradan Avrupa'daki vatandaşlarıma, kardeşlerime sesleniyorum. Yaşadığınız, çalıştığınız yerler artık sizin sılanızdır, yeni vatanınızdır, oralara sıkı sahip çıkın. Daha çok iş yeri açın. Çocuklarınızı daha iyi okullarda okutun. Ailenizi daha iyi semtlerde yaşatın. En iyi arabalara binin, en güzel evlerde oturun. Üç değil beş çocuk yapın. Çünkü Avrupa'nın geleceği sizlersiniz. Size yapılan terbiyesizliklere, düşmanlıklara, haksızlıklara vereceğimiz en güzel cevap işte bu olacaktır.”

(Kaynak: Bia)

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1680
 Dün : 16525
 Toplam : 23318110
 Ip No : 54.198.164.83