Güncel 20.3.2017 17:54:58 1347 defa okundu

Hayvan otlatarak roman yazdı

Batman’ın Sason ilçesinde yaşayan lise 3. sınıf öğrencisi Şeymanur Esen, okuldan arta kalan zamanlarda ve tarlada çalışıp, hayvan otlatırken roman yazdı. Genç kızların hayatta karşılaştıkları zorlukları anlatan bir roman kaleme alan Esen, kitabın basımı için sponsor arıyor.

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Çilekli köyünde ikamet eden ve lise 3. sınıfa giden 17 yaşındaki Şeymanur Esen, “Her şeyin bittiği yerde” adını verdiği 300 sayfalık roman yazdı. Genç kızların hayatta karşılaştıkları zorlukları konu alan kitabını, hafta içi okuldan arta kalan zamanlarda, hafta sonu ise çalıştığı tarlada işlerine ara verdiği ve hayvan otlattığı vakitlerde kaleme aldığını söyleyen Esen, kitabın basılması için sponsor arıyor. Esen, okul arkadaşları ve öğretmenlerinin teşvikiyle kitap yazmaya başladığını anlatarak, “Daha önce günlük yazıyordum. Günlüklerimi okuyan arkadaşlarım çok beğendiler ve kitap yazabileceğimi söylediler. Bunun üzerine roman yazmaya karar verdim. Kendi yaşadığım bazı olaylardan esinlendim. Kendi yaşadığım olayları kurgulayarak yazdım. Daha çok 18 yaşındaki bir genç kızın hayatı üzerinde durdum. Genç kızın yaşadığı olumsuzluklar üzerinde durdum. Hikâye Konya ile Ankara arasında geçiyor. 1,5 yıl içerisinde tamamladım. Kitabı basmak için çeşitli araştırmalar yaptım ancak bunun maliyetli olduğunu öğrendim. Kitabımı basabilmek için sponsor arıyorum” dedi.

 

“Kızımın kitabının basılmasını çok istiyorum”
Babası Abdurrahman Esen, 5’i kız, 7 çocuğunun olduğunu ve kızlarını okutabilmek için arabası ile ineklerini sattığını belirterek, “Bütün varlığımı çocuklarımın, kızlarımın okuması için verdim. Şu anda ikisi Batman’da okuyor. Allah’a şükür benim kızlarım çok çalışkanlar. Maddi durumum çok iyi değil ama elimden geleni yaptım. Kızımın kitabının basılmasını çok istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11572
 Dün : 14054
 Toplam : 23856003
 Ip No : 54.159.94.253