Spor 5.7.2017 21:06:22 1325 defa okundu

Hentbolcularımız 2. Lig`i Garantiledi

Pertek Belediyesi bünyesinde alt yapı faaliyetlerini sürdüren Pertek Belediye Spor Hentbol takımı, 2. Lig’e çıkmayı garantiledi. bugün Mardin Marina Spor’u yenen takımımız, finale yükselerek Tekirdağ Marmara Ereğlisi Spor Kulübü ile karşılaşacak. Kadın Hentbol takımı Tekirdağ, Diyarbakır ve Kütahya’yı yenerek 2. Lig’e çıkacak ilk 4 takımdan biri oldu.

Kadınlar Bölgesel Lig’de mücadele eden Pertek Belediyespor Kulübü Kadınlar Hentbol Takımı, 19-23 Haziran 2017 tarihlerinde Ordu’da oynadığı yarı finallerde Sinop, Tokat, Yozgat’ı büyük farkla yenerek grup 1.si oldu ve Final müsabakalarına katıldı.

2-6 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılan Kadınlar Bölgesel Lig Türkiye Final müsabakalarına katılan kadın hentbolcular, burada Tekirdağ, Diyarbakır ve Kütahya’yı yenerek 2. Lig’e çıkacak ilk 4 takım arasına kaldı. 

Ankara’daki müsabakalarda bugün Mardin Marina Sporu 36-47 farkla yenen takımımız, finale yükselerek Tekirdağ Marmara Ereğlisi Spor Kulübü ile karşılaşacak. Ankara’da oynanan müsabakalara Pertek Belediye Başkanı Recai Vural ve daha önce ilçede görev yapan Pertek Kaymakamı Memiş İnan da katılarak maçları izledi.

Karşılaşma sonrasında ise her iki idareci sporcu ve antrenörleri tebrik etti.

 

“Kulübün 60 Lisanslı Sporcusu Var”

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan ancak ekonomik imkansızlıklar nedeniyle sponsor arayışı içerisinde oldukları dönemde Pertek Belediye Başkanı Recai Vural’dan katkı sunmasını isteyen kulübe belediye ekonomik destek sundu.

Geçmişi eğitimci olan Başkan Vural, kulübün kendi bünyelerine katılmasını teklif etti ve ekonomik destek sundu. Belediyenin bu katkısıyla 2. Lige çıkmayı garantileyen bayan hentbol takımının Antrenörlüğünü Serhat Yıldız ve Ali Ekrem Canpolat üstlenmiş durumda.

“Pertek Belediyesinin desteği ile alt yapıda voleybol, hentbol, atletizm, bisiklet branşlarında faaliyetlerini sürdüren kulübümüz, Tunceli’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Sadece Pertek  ile sınırlı  kalmayan kulübümüzün Tunceli il merkezinde aktif lisansIı 60 sporcusu bulunmaktadır.” diyen  Takımın Antrenörü Serhat Yıldız’ın yanı sıra Pertek Belediye Başkanı Recai Vural da her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağını belirterek şunları söyledi;  Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Spora ve sporcularımıza verdiğimiz desteği arttırarak devam ettireceğiz. Vizyon ve misyonu olmayan, hala Pertek'i bir kasaba olarak kalmayı zihinlerinde mahkum edenlere rağmen büyük düşüneceğiz, ufkumuzu daha da genişleteceğiz ve her alandaki başarılarımıza sportif başarılarımızı ekleyerek bize haksız eleştirilerde bulunanlara en güzel cevabı vereceğiz."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1801
 Dün : 11486
 Toplam : 24271099
 Ip No : 54.167.230.68