Manşet 17.7.2017 17:27:11 536 defa okundu

İmdat, hepimiz aynı adama aşığız!

Zehra Çengil'in Kaleminden

Bahsedeceğim hikaye, benim ilk gençlik yıllarımda gerçekleşti. Hatta ilk travmalarımdan birine sebebiyet verdi diyebilirim. Birçoğunuzun da başına gelmiştir, en yakın arkadaşla aynı kişiye aşık olmak. Tek fark biz 5 kişiydik!

***

Ortaokuldan liseye geçiş çağlarımdı. Hem asi ruhlu bir serseri; hem de egosu bol bol pohpohlanması gereken bir prenses gibi hissediyordum. Karmakarışıktım anlayacağınız. Okulda platonik aşk duyduğum Efe’nin de uzatmalı bir sevgilisi olduğunu öğrendikten sonra ‘Alayına isyan’ durumlarına gelmiştim. Oluşturduğum gruplarla diğer kızlarla kavgalar, okul gömleği dışarıda şimdiki ‘Adı Efsane’ dizisi bebeleri gibi gezmeler gırlaydı. Tabii ilk kez içimi ısıtan, yüzümü kızartan Efe’nin başka bir kıza ait oluşu beni çok örselemişti. Hemen intikam almalıydım. İntikam soğuk yenen bir yemekti ama ergenlikte herkes onu sıcak sunmak isterdi. Ateş gibi. Bir kızlar grubumuz vardı, kendi kafamda ‘ben çok tatlı, herkesten farklıyım’ ya; kendimden bir yaş büyük üst sınıftan kızlarla takılıyordum. Çünkü artık büyümüştüm ancak ve ancak daha olgun kafalarla anlaşabilirdim. Okulda beraber volta atıyor, çıkışta ‘gün sonu’ alıp dedikodu yapıyorduk. Diğer taraftan –yine- bizden üç sınıf büyük arkadaşlarla basketbol oynamayı ihmal etmiyordum, sanki Biga’da değil Harlem’de yaşıyorum.

Yüreksel Kavimler Göçü

Bir gün maç çıkışı Bigaspor’un sahası civarında yürürken, yanımızdan maç yaptığımız basketbol arkadaşımızın abisi geçti. Kenan adıyla anacağım bu arkadaş, bir anda benim ilk sevgilim olma koltuğuna oturacak idi. Benden yaşça büyüktü, yanımızdan geçerken saçlarını öyle bir savurmuştu ki sanırsınız şampuan reklamındaki Burak Özçivit. Ortamlarda çapkınlığıyla , serseriliğiyle tanınırdı ve biz kızlarla bu defa topluca aynı kişiden hoşlanmaya başladık. Yüreksel Kavimler Göçü diyebiliriz. Erkek kardeşi beni ‘Abimden sevgili olmaz, bence uzak dur’ diye uyarmasına rağmen onu dinlemeyecektim. Bir gün kafede kızlarla otururken -o zaman böyle internet falan yok- herkes istediğine ulaşamıyor, kasabadakilerle yetiniyorsun falan, Kenan’ın benimle konuşmak istediğini söylediler. Bir anda o beş kişi oturduğumuz masadan Pikachu edasıyla kalktım ve onun yanına gittim.

Bana ‘Bir kızdan hoşlanıyorum’ diyerek söze girdi, kalbim tabii güm güm, masadan bir başka birini söylese yaptığım tüm artistlikler boşa gidecekti. Sonra, ‘O kişi sensin, sevgilim olmanı istiyorum’ dedi ve bileğine doladığı uzun deri bilekliği ikiye bölüp yarısını da benim bileğime taktı. Tanrım ne hareketti benim için! Sanki James Dean bir kıza çıkma teklif etse böyle ederdi derken ilişki başladı. Benim okulda hava bin beş yüz tabii, kendimden 6 yaş büyük bir serseriyle beraberdim! Bu arada bizim kızlarla da hep beraber takılmaya devam ediyoruz. Bir pizzacıya gidiyoruz, 20 kişiyiz... Guns’n Roses kliplerinde dahi böyle ortam yoktur...

Kader her zamanki gibi ağlarını ördü, her şey hep güzel gitmedi doğal olarak. Ailem eve gelen telefonlar sonucunda benim bu ‘düşünsel illegallikte’ olan ilişkimi sonlandırmamı istedi. Ben de bunu beraber olduğum kişiye deklare edince hoop ayrıldık. Mücadele olmadı, çaba olmadı, geri dönüş hiç olmadı. Gel zaman git zaman bir duydum ki, bizim gruptan başka bir kızla beraber. Hemen hepsiyle olan irtibatımı kestim, bir daha da hiçbir kız arkadaşıma kolay kolay güvenemedim.

Benim iki ay süren ilişkim bittikten sonra, onlar iki yıl beraber oldular. Bu da bana ilk ilişkimde ve ömrümün baharında hem ders oldu, hem de dert oldu.

Yazının sonuna da destek kuvvet olarak Cansu Dere’den ayrıldıktan sonra Cem Yılmaz’la, Özge Ulusoy’dan ayrıldıktan sonra Hacı Sabancı ile aşk yaşayan Ahu Yağtu’yu iliştiriyorum.

                                                                                                                                Storia.me

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1689
 Dün : 16525
 Toplam : 23318119
 Ip No : 54.198.164.83