Manşet 10.10.2017 19:40:04 814 defa okundu

Karar Değişmezse 10 Bin Öğrenci Mağdur Olacak

ABD ve Türkiye'nin karşılıklı olarak aldığı vize yasaklarından en çok öğrenciler etkilendi. Work and Travel ve dil kursları kapsamında ABD'yi tercih eden 10 bin öğrenci ,karar değişmezse mağdur olacak.

ABD'nin Türkiye'den vize işlemlerini durdurduğunu açıklamasından sonra, ABD Konsolosluklarında vize randevusu bulunan yüzlerce kişinin kapıdan dönmek zorunda kaldığı öğrenildi. Bu durum, özellikle ABD'de dil eğitimi hayali kuran öğrenciler etkilendi.

 

DİL ÖĞRENMEK İSTEYEN 4 BİN ÖĞRENCİ MAĞDUR

ABD'de dil kurslarının en yoğun olduğu dönem Ekim-Kasım dönemi olarak biliniyor. Bu dönemde birçok Türk öğrenci ABD'ye dil eğitimi için gidiyor. Ancak vize yasağı nedeniyle 4 bin öğrenci mağdur olmuş durumda. Eğer karar değişmezse, öğrenciler Kanada'yı tercih etmek zorunda kalacak.

 

WORK AND TRAVEL İÇİN BEKLEYEN 6 BİN ÖĞRENCİ VAR

Öte yandan Work and Travel etkinliğiyle, ABD'ye gitmek isteyen yaklaşık 6 bin öğrenci de karar değişmezse Amerika'ya gidemeyecek. Öğrenciler, ABD'ye giderek yaz dönemlerini bu ülkede geçiriyor. ABD'ye giden öğrenciler orada hem çalışıyor hem de ABD'yi gezme fırsatı yakalıyorlar.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3538
 Dün : 7167
 Toplam : 24565985
 Ip No : 54.81.102.236