Sürmanşet 19.5.2017 08:29:55 1002 defa okundu

Kaymak’tan 19 Mayıs Mesajı

Tunceli Valisi Osman Kaymak, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Cumhuriyetin korunması, gelişmesi, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşecektir.” ifadeleriyle genç nesile göndermelerde bulunan Vali Kaymak, mesajının tamamında şu ifadelere yer verdi;

 “19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

 

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

 

Cumhuriyetin korunması, gelişmesi, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşecektir. Öncelikle her türlü kötü alışkanlıklardan uzak, birlik ve beraberliğinizi koruyarak, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetini korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

 

Sevgili gençler, ülkemizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız da siz gençler sayesinde olacaktır. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sizlere güvenimiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Tunceli halkının ve gençlerin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11834
 Dün : 14054
 Toplam : 23856265
 Ip No : 54.159.94.253