Manşet 12.1.2018 08:57:01 379 defa okundu

Kış lastiği takmayanlara 715 lira ceza

Trafik polisleri İstanbul’un üç noktasında yaptığı “kış lastiği” uygulamasında, uygun şartlarda lastik bulundurmayan şoförlere 108 ve 715 lira para cezaları kesti.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Zincirlikuyu Büyükdere Caddesi üzerinde ticari araçlara yönelik kış lastiği uygulaması gerçekleştirdi. Trafiğin yoğun olduğu sabah saatlerinde yapılan uygulama sırasında taksi, otobüs ve dolmuşların yanı sıra ticari amaçlı kullanılan araçlar da kontrol edildi. Uygulamalar sırasında polis ekipleri araçların tekerleklerindeki dişlerin derinliklerini “kumpas” adı verilen cihazlarla ölçtü.

 

Karayolları Trafik Kanunu’na göre kış lastiği takmayan ticari araç sürücülerine 715 lira para cezası kesildi. Bunun yanında kış lastiği takan ağır tonajlı ticari araç sınıfında bulunan otobüs ve minibüslerde kontrol edildi. Ağır tonajlı ticari araçlarda tekerlek dişlerinin derinliği 1.6 inç’in altında olan sürücülere 108 lira para cezası kesildi. Uygulamalar sırasında “uygun durumda lastik bulundurmama” cezası kesildi. Polis ekipleri, Zincirlikuyu’nun dışından Tuzla ve Bakırköy’de de kış lastiği uygulaması yaptı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

NÖBETÇİ ECZANE

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2328
 Dün : 11037
 Toplam : 23370830
 Ip No : 54.224.99.70