Siyaset 7.8.2017 19:16:46 910 defa okundu

Kızılmescit’te Çatışma

Tunceli’nin Pülümür ilçesi Kızılmescit Bölgesinde çatışma çıktığı ve biri kadın üç kişinin ölü ele geçirildiği açıklandı. Tunceli Valiliği, ölü ele geçirilen kişilerin üzerinde M-16, Kalaşnikof marka silahlar ile mühimmat bulunduğunu duyurdu. Öldürülen PKK mensuplarından birinin kimlik bilgisi de medyada yer aldı. Bu kişinin PKK içinde bölge sorumlusu olarak görev alan "Şervan" kod adlı Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Hasan Yaman olduğu belirtildi.

Tunceli’nin Pülümür ilçesi Kızılmescit Bölgesinde çatışma çıktığı ve biri kadın üç kişinin ölü ele geçirildiği açıklandı. Tunceli Valiliği, ölü ele geçirilen kişilerin üzerinde M-16, Kalaşnikof  marka silahlar ile mühimmat bulunduğunu duyurdu. Öldürülen PKK mensuplarından birinin kimlik bilgisi de medyada yer aldı. Bu kişinin  PKK içinde bölge sorumlusu olarak görev alan "Şervan" kod adlı Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Hasan Yaman olduğu belirtildi.

 

Pülümür’de Çatışma Çıktı

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Özel Harekat Timlerinin,  Pülümür ilçesi Kızılmescit bölgesi  Karagöl Deresi mevkiinde bir grup  PKK örgüt üyesini tespit ettiği, ardından da çıkan çatışmada 3 kişinin öldürüldüğü açıklandı.

Gece yarısı başlayan ve sabaha kadar sürdüğü açıklanan çatışmada, öldürülenlerden birinin kadın olduğu belirtildi.

Ölü olarak ele geçirilen şahısların üzerinden 1 adet M-16, 2 adet kalaşnikof, 5 adet el bombası, 1'er adet telsiz ve dürbün ile silahlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirildiği de açıklandı.

Öte yandan, öldürülen örgüt mensuplarından birinin PKK içinde bölge sorumlusu olarak görev aldığı, kod adının da Şervan" olduğu basına yansırken, bu kişinin  Diyarbakır nüfusuna kayıtlı  Hasan Yaman olduğu tesbiti yer aldı medyada.

 

Valilikten Açıklama

Tunceli Valiliğinin konuya dair yaptığı açıklamada, çatışma günü ve olayın ayrıntıları şu ifadelerle yer aldı; “7 Ağustos 2017 Tarihinde; Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca Pülümür ilçemiz Kızılmescit- Karagöl Dere Mevkii bölgesinde icra edilen operasyonda, çıkan çatışmada iki bayan, bir erkek olmak üzere toplam (3) terörist silahları ile birlikte (bir M-16, iki Kalaşnikof ve mühimmatı) ölü olarak ele geçirilmiştir.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1089
 Dün : 9671
 Toplam : 24546346
 Ip No : 54.198.243.51