Eğitim 7.8.2017 20:24:12 1026 defa okundu

MEB ve UNICEF, Suriyeli Öğrenciler İçin Çalıştay Düzenledi

MEB ve UNICEF Suriyeli öğrenciler için "Rehberlik ve Özel Eğitim Kılavuz Kitapları" konusunda çalıştay düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB), resmi internet sitesi üzerinden UNICEF ile birlikte yürütülen ve Türkiye'de bulunan Suriyeli öğrenciler için yapılan "Rehberlik ve Özel Eğitim Kılavuz Kitapları" konusundaki çalıştay ile ilgili açıklama yaptı.

MEB tarafından yapılan açıklamada, aşağıdaki ifadelere yer verildi;

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF´in iş birliğiyle hazırlanıp geçici koruma statüsündeki Suriyelilere yönelik yapılacak çalışmalarda kullanılacak "Rehberlik ve Özel Eğitim Kılavuz Kitapları" konusunda çalıştay düzenlendi.

Hatay'da gerçekleştirilen çalıştayda son iki yıldır özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin niteliğinin artırılması, geliştirilmesi, göçle Türkiye'ye gelenlere daha kaliteli ve kapsayıcı eğitim verilmesi hedefleniyor.

Özel eğitim ve rehberlik alanlarında UNICEF ile ortak projeler yapılarak öğretmenlerin eğitime katılımı ve Türkiye´de bulunan Suriyeli öğrencilerin eğitimleri konusunda çalışmalar yürütülüyor.

Bu kapsamda Suriyelilere yönelik özel eğitim ve rehberlik alanında materyal geliştirmek için çalıştay düzenlendi. Özel eğitim ve rehberlik alanında koordinatörlerin kullanabilecekleri kitap hazırlığı yapılarak bununla eğitim niteliğinin artırılması amaçlanıyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1224
 Dün : 9671
 Toplam : 24546481
 Ip No : 54.198.243.51