Siyaset 18.5.2017 12:55:47 895 defa okundu

OHAL Komisyonu Başkanı Menteş Oldu

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş getirildi.

FETÖ/PYD adı verilen soruşturma kapsamında görevinden ihraç edilen 130 bini aşkın asker, polis, memur ve diğer kamu görevlisinin itirazlarını değerlendirecek OHAL Komisyonu'nun başkan ve üyeleri belirlendi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Başkanlığındaki makamında, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Menteş ve komisyon üyelerini kabul etti.

Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

 

Başbakan "Hızla Başlayın" Talimatı Verdi

OHAL Komisyonu Başkanlığı’na Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş getirildi. Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı'ndan da toplam 6 üye daha Başbakanın imzasıyla görevlerine başladı.

Başbakan Binali Yıldırım, OHAL Komisyonu Başkanı Menteş ve diğer üyeleri kabul etti. Komisyonun hızla toplanarak itirazları incelemeye başlaması talimatını verdi.

 

SELAHADDİN MENTEŞ KİMDİR?

3 Ekim 1970 tarihinde Malatya’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Sivrice İlköğretim Okulu, Sivrice Ortaokulu ve Sivrice Lisesinde tamamladı.1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1994 yılında mezun oldu. 1998 yılında Denizli Buldan hâkimi olarak atandı. Buldan’daki görevinden sonra; Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hâkimi olarak görev yaptı. 2006 yılında Diyarbakır’da CMK 250 maddeyle yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde üye hâkim olarak görev yaptı. 2010 yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü. 2012 yaz kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı. 2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı. Son olarak 2014 Şubat ayı itibari ile Adalet Bakanlığına Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. Menteş, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11835
 Dün : 14054
 Toplam : 23856266
 Ip No : 54.159.94.253