Sürmanşet 10.8.2017 18:17:00 1044 defa okundu

Otopark mı! Nerede?

Tunceli’de araçların park yeri sorunu için bir kez daha sokağa çıkıp vatandaşın düşüncelerini dinledik. Sitem eden de var, çözüm önerisi sunan da.

Vatandaş ile yetkililer-etkililer arasında köprü görevi görmesi amacıyla çıktığımız bu yolculukta, ortada duran ve acil çözüm bekleyen sorunların başında geliyor Tunceli merkezin otopark sorunu. Yıllar öncesinin 3000-5000 insanın yaşadığı bu kentte, geçmişin yolları artık günümüz trafiğini kaldırmıyor. Kaldırım yok, olanlar işgal altında. Buna bir de otopark sorunu eklenince, havanın sıcağı, park yeri aramanın stresi ile birleşiyor. Derken durum tam bir fecaat

Vatandaş da bu durumdan muzdarip.

İşte Tuneli EMEK’e aktarılanlar:

 

Erbil Sayılı- Esnaf

Evet bir park sorunumuz var. Ama daha çok çarşı merkezde yaşanıyor bu durum. Atatürk mahallesinde bu sorun pek de yok. Çünkü; orada yapılan binaların imarı daha planlı.  Proje bilinçli yapılınca, sorunlarda az oluyor. Çarşıdaki binaların çoğunun yapılması lazım, iyi bir planlama için. Sonuçta; 50 yıl öncesinin yapıları bunlar. Tabii esnaf buna ne der, bilemem.  Ama yürüyecek bir kaldırımımızın olmadığı da bir gerçek. İki araç yan yana geçemiyor aynı anda. Araç geçerken, yaya kenara çekilip araçların geçmesini beklemek zorunda kalıyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1048
 Dün : 9671
 Toplam : 24546305
 Ip No : 54.198.243.51