Manşet 17.7.2017 17:13:42 783 defa okundu

“Paranın değeri kalmadı”

Tunceli EMEK (Özel) Yaz mevsimi ile beraber açılan düğün sezonu, Tunceli esnafının yüzünü güldürmeyi başaramadı. Kendisiyle konuştuğumuz birçok esnaf,  piyasa nedeniyle bir hayli dertli. İşte Tunceli esnafının düşünceleri…

Hasan Kaplan- Esnaf

“Barış sürecinde işler daha iyiydi. İnsanlar köye gelip ev yapıyorlar ya da evlerini yeniliyorlardı. Biz Barış Sürecinde en uzak olan köylerden gece 01.00 -02.00’de geliyorduk merkeze. Her yer sakindi o zaman. Artık gelen-giden yok. Eskisi gibi değil.

 

İnsanlar Elazığ’dan alışveriş yapıyorlar. Birde internet faktörü var. İnsanlar artık çorabını bile internetten sipariş veriyor. Vatandaş ucuz alışveriş yapmak istiyor. Ama ucuz olan şey, kaliteli olmuyor her zaman. Aynı zamanda paranın da değeri kalmadı. İnsanlar sadece zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak derdinde. Bakkal, manav, kasap gibi yerlere para veriyor. Gerisi lüks kaçıyor insanlara. Sadece mobilyacılar değil, tüm esnaf iş yapmıyor. Her şeyin üzerinde bir Dolar etkisi var. Doların değeri artıyor ama maaş artmıyor.”

 

Pınar Yünlü- Esnaf

“Önceki yıllara göre piyasa çok durgun. Çünkü; insanlar zaten kısıtlı olan parasını idareli kullanmaktan yana. O yüzden çevre illerden alışveriş yapıyor. Yan sanayi ürünlerini ucuz oldukları için alıyorlar ama bu ürünler çok dayanıklı değil.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6082
 Dün : 12409
 Toplam : 24287789
 Ip No : 54.166.141.12