Manşet 15.5.2017 19:13:00 1158 defa okundu

Sosyal Güvenlik Haftası

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK Tunceli Müdürü Tahir Cevher bir açıklama yaptı. 15-21 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle farkındalık yaratmak amaçlanan hafta kapsamında STK temsilcileriyle görüşüleceğini belirten Cevher, ilk ve ortaöğrenimde okuyan çocuklarına yönelik de bilgilendirme çalışması yürütüleceğini söyledi.

Kurum çalışmasını aktardı

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Tahir Cevher, hafta nedeniyle yaptığı açıklamada, “Bu yıl 15-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında kutlayacağımız Sosyal Güvenlik Haftasında, İl Müdürlüğümüz tarafından sosyal güvenlik bilincinin arttırılmasına yönelik sivil toplum kuruluşları ile ilk ve orta öğretim okullarında bazı etkinlikler yapılacak” dedi.

5502 sayılı kanunun 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilmesi nedeniyle 2009 yılından itibaren her yıl bu tarihleri kapsayan haftanın “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlanmasının gelenek haline getirildiğini belirten Cevher, “Ülkemizin tamamına hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumumuz son bir yıl içerisinde Genel Sağlık Sigortası primlerinin yeniden düzenlenmesi, emeklilerimize banka promosyonu ödemesi yapılması, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Uygulaması, prim borçlarının yeniden yapılandırılması, güvenlik korucularının sosyal güvenlik kapsamına alınması, köy ve mahalle muhtarlarının primlerinin devlet tarafından karşılanması gibi mevzuat düzenlemeleri ile her kesimden paydaşlarımıza önemli yeni ekonomik kazanımlar getirmiştir.

Gerek basın ve gerekse paydaşlarımızla yüz yüze ve toplantılar yoluyla kurum hizmetlerini anlatmak ve ulaştırmak için çeşitli çalışmalar yapıldı.

Bu yılda, Sosyal Güvenlik Haftasında kurum olarak sosyal güvenliği paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı yeni yasalarla ortaya çıkan hak ve yükümlükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilincini oluşturmak amacıyla 15-21 Mayıs 2017 tarihleri arası “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Sivil toplum kuruluşlarının ziyaret edileceğini de paylaşan SGK Tunceli İl Müdürü Tahir Cevher,   ‘’Sosyal Güvenlik, çalışma hayatının olağan risklerine karşı bir şemsiyedir.’’ cümlesiyle açıklamasını sonlandırdı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11799
 Dün : 14054
 Toplam : 23856230
 Ip No : 54.159.94.253