Sürmanşet 15.3.2017 12:08:29 2341 defa okundu

Testi Kırılmadan!

Bu fotoğraf dün Hozat yolu Çiçekli güzergahında çekildi. Kayaların yola düşmesi sırasında araçların geçmiyor olması büyük şans. Ancak bu durumun bir çok yolda hatta üniversitenin Aktuluk Kampüsünün altındaki yolda dahi yaşanıyor olması olası facialara da davetiye çıkarır türden. Testi kırılmadan önlem alınması amacıyla yazıyoruz.

“Allah’a Emanet Yaşıyoruz”

 

Tunceli EMEK Gazetesinin geçtiğimiz günlerde, “Allah’a Emanet Yaşıyoruz Vesselam” başlığıyla gündeme getirdiği yollara düşen kayalar her yerde karşımıza çıkıyor. Bu durum keskin virajlarla birleşince, ciddi tehlikeler yaratmaya devam ediyor.

 

Önlem Alınsın!

 

Tunceli merkez ile birçok ilçe ve köyün ulaşımını sağlayan yollara düşen kayalar, sürücüler için ciddi tehlikeler yaratıyor. Ana ve tali yollara düşen kayalar, keskin virajlarla birleşince, yolu kullanan sürücüler zor anlar yaşıyor.

 

Özellikle Tunceli-Ovacık-Hozat-Pülümür, Nazımiye; Mazgirt yollarında yağmur ve kar erimesi sonrasında yamaçlardan düşen kaya parçaları, ulaşımı zora sokuyor. Karayolu boyunca özellikle kış ve bahar aylarında kayaların yola düşmesi, olası her türlü kazaya zemin hazırlar türden. Bu fotoğraf dün Hozat yolu Çiçekli güzergahında çekildi. Kayaların yola düşmesi sırasında araçların geçmiyor olması büyük şans. Ancak bu durumun bir çok yolda hatta üniversitenin Aktuluk Kampüsünün altındaki yolda dahi yaşanıyor olması olası facialara da davetiye çıkarır türden. Testi kırılmadan önlem alınması amacıyla yazıyoruz.

 

Hozat’a Mart Ayında Kar Yağdı

 

Tunceli’nin Hozat ilçesinde önceki gece etkili olan kar yağışı, cadde ve sokakları beyaza bürüdü. Mart sabahı güne karla uyanan ilçe sakinleri, geçmişte de sık sık mart ayında kar yağdığını söyledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6057
 Dün : 12409
 Toplam : 24287764
 Ip No : 54.166.141.12