Manşet 12.8.2017 16:14:36 1341 defa okundu

Tunceli Valisi Çocukların Pizzalarını Kanada’daki Pizzacıdan Yaptırdı

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, kentteki çocukların bir kısmını pizza yemek üzere ağırladı.

Çocuklara yapılan bu jestin en ilginç yanı ise, pizzaların Kanada’da yaşayan ve Madonna’nın pizzacısı tanımlamasıyla medyada haberlere konu olan Dünyaca ünlü pizzacı Zeynel Arı tarafından yapılanlar olmasıydı.

Kardelen ve arkadaşları Vali Sonel’in konuğuydu

Cuma günkü EMEK’imize “O daha küçük bir Kardelen” başlığıyla taşıdığımız Kardelen Kaya ve arkadaşları Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in konuğuydu. Vali Sonel, Atatürk Mahallesindeki Babello adlı kafede ağırladığı çocuklara pizza ikram edilmesini sağladı. Vali Tuncay Sonel’in jestindeki diğer ayrıntı ise, Kanada’dan gelen dünyaca ünlü pizzacının yaptığı pizzaların çocuklara ikram edilmesi oldu.

Ünlü pizzacının pizzalarını Tunceli’deki çocuklar da yedi

Vali Sonel,  Kanada'nın Toronto kentinde pizzacılık yapan Tuncelili Zeynel Arı ile bir araya getirerek pizza ikram etti. Babello Kafe-restoranda konuklarını ağırlayan Vali Sonel, yemek ikramının yanısıra hediye verdiği çocuklarla bir süre sohbet etti.

Tunceli'nin çatışmalı süreç ile anılmasını istemediğini ifade eden Vali Sonel, Kanada’da yaşayan ünlü pizzacı Zeynel Arı’yı kentin tanıtımı açısından şans olarak tanımlayan konuşmasında şu cümlelere yer verdi;

"Bugün yetim ve öksüz çocuklarımızla bir aradayız. Zeynel Arı'nın ellerine sağlık. Zeynel Arı Tunceli’mizi en güzel şekilde tanıtıyor. Biz Tunceli’mizin böyle güzelliklerle Munzur’uyla balıyla, doğal güzellikleriyle, birbirinden değerli iş adamlarımızla anılmasını istiyoruz. Zeynel Arı'ya ve mekanını bize açan iş yerine, çalışanlarına teşekkür ediyoruz."

Memleketine tatil için geldiğini ve etkinlikte çocuklara pizza yapmaktan mutlu olduğunu belirten ünlü pizzacı ise, "Bugün de memleketimizde Valiliğimizin katkılarıyla çocuklar için pizza yapıyoruz. Sayın Valimiz gerçekten çocukları düşündü. Tuncelili çocukların pizzayı tatmaları için böyle bir etkinlik yaptık ve ümit ediyorum çocuklarımız sevinir, mutlu olurlar. Amacımız çocuklar mutlu olsun." dedi.

Kanada’da yaşayan ünlü pizzacının pizzalarının tadına bakanlar arasında, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcısı Selami Kaya, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Salih Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve bazı kurum müdürleri de vardı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1213
 Dün : 9671
 Toplam : 24546470
 Ip No : 54.198.243.51