Manşet 12.9.2017 09:30:00 830 defa okundu

Tunceli Valisine Mektup

Bugün sabah saatlerinde Tunceli Valisi Sayın Tuncay Sonel'e bir mektup yazdım. Okumak ister misiniz?

Sayın; Tuncay Sonel

Tunceli Valisi

Gününüz güzel olsun Sayın Valim. 30 yılı aşkındır her sabah kasvete-kaosa-ölüme-öldürülmüşlüğe uyanıyoruz. Sanırım artık çaresizliğin son demindeyim ki, kendimi bağdaş kurmuş bir çaresizliğin içine, öylece yanımdan gelip geçenlere bakıyorum. Mutsuzlar, çaresizler, buruk ve kırıklar.

Bir insan 40 yıl ağıt dinler mi? 40 yıldır ağıt dinliyoruz. Sanki gülersek, aşık olursak, halay çekersek ölenlere saygısızlık edermişiz gibi…

Gülümsemeyi ve ağız dolusu gülebilmeyi istiyor ve özlüyorum Sayın Valim.

40 yıldır bu topraklar ölüm kusuyor. Bitseydi biterdi değil mi? Demek ki bu orman yangını öncekiler gibi içine saklananı bitirmeyecek. Ben ölenlerin tarafına bakıp hiç sevinmedim. Çünkü insandım, öğretmendim, kadındım…ölen her çocuğun nasıl yetiştiğini, ebeveynleri için kıymetini bilirim. Ölen asker, polis, dağdaki, Necmettin öğretmen, Van’daki hastane kapısındaki güvenlik görevlisi, korucu…

Demem o ki, ben insan ölünce eksilenlerdenim.

Dünkü EMEK’imizde bir makale yayımlandı. Okuma imkanınız oldu mu bilemiyorum. Okumadıysanız, yoğunluğunuza yenik düştü ve arada kayıp gittiyse, lütfen okumanızı rica ediyorum.

Orman yangınlarına artık müdahale talimatı verin. Birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var.

Bizi terk eden güzel duygulara: aşık olmaya, gülmeye, eğlenmeye, halaya, horona durmaya, bir çay sohbetinde yüzümüzün yarısını kaplayacak kahkahalara.

Bugün talimat verin lütfen orman yangınları söndürülsün, sonrada açıklama yapın yayınlayalım. Hep çatışma-ölüm, yaralanma yazmaktan yorulduk.

Bu daraltılmışlığın ara yerine iyi bir şey sıkıştırılmış olsun. Güne aydınlanmak, nefessiz halimizi bir parça aralamak belki iyi gelecek.

Ben ağacı, ormanı, börtü böceği sevdim. O yangınlara müdahaleyi başka amaçlar için istemediğim bilinsin.

Saygılarımla…

Hüsniye KARAKOYUN/Tunceli EMEK Gazetesi İmtiyaz Sahibi

Not: Sabah saatlerinde Sayın Vali Sonel'e yazdığım bu mektubu kendisine de ulaştırmıştım. Öğleden sonra yangına müdahale talimatı verdiğini ve şu saatler itibariyle de Sin Köyündeki yangının kontrol altına alındığını öğrendik. Mektup sabah saatlerinde sosyal medyadaki sayfam olan Hüsniye Karakoyun ve Tunceli EMEK Gazetesi adlı sayfalardan da yayınlandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1248
 Dün : 9671
 Toplam : 24546505
 Ip No : 54.198.243.51