Manşet 12.8.2017 13:02:34 2137 defa okundu

Tunceli dumanaltı

Tunceli merkezin iki yanında çıkan yangınlar,  sıcağın da etkisiyle giderek daha geniş alanlara sıçrarken, bugün merkezin üstünü duman kapladı ve kentte yanık kokusu hissediliyor. Roj Deresi'ndeki yangını görüntülemek üzere giden Tunceli EMEK Gazetesi ekibine konuşan Gökçek Köylüleri bakın ne dedi

Tunceli’de ormanlar günlerdir yanıyor. Çoğu bölgelerdeki yangınlar, geçtiğimiz aylarda Tunceli Valiliği’nin güvenlik gerekçesi ile Özel Güvenlik Bölgesi ilan ettiği bölgelerde çıktı. Giriş yasağı olan Ali Boğazı mevkii ile Roj Vadisi’ndeki yangınlar, sıcağın da etkisiyle giderek yayılıyor. Tunceli merkezin iki yanında çıkan yangınlar,  sıcağın da etkisiyle giderek daha geniş alanlara sıçrarken, Roj Vadisindeki yangın Zel Dağı eteklerine doğru ilerliyor. Söndürme çalışmalarının da olmadığı Pilvenk Köyü yakınlarında çıkan yangın ise Xozmerik köyüne doğru yayılırken, Tunceli merkezin üstünü de bugün duman bulutları kapladı.

Yanık kokusunun da kentte hissedildiği yangını görüntülemek üzere Kutuderesi Bölgesine giden Tunceli EMEK Gazetesinden ekiplere konuşan Gökçek Köyünde yaşayan kadınlar, “Biz ormandan kuru ağaç dahi kesip getirsek, Orman İşletme’den gelip hemen ceza yazıyorlar. Baltalarımızı alıyorlar. Peki 4 gündür orman yanıyor, niye kimse gelmiyor? Madem ormanı koruyorlar, şimdi niye yoklar?” şeklinde tepki gösterirken, yangının gözlemlendiği bazı tesislerde insanların Pülümür Çayı’nda yüzdükleri ve plajlarda güneşlendikleri de dikkat çekti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1058
 Dün : 9671
 Toplam : 24546315
 Ip No : 54.198.243.51