Manşet 20.3.2017 17:58:39 1264 defa okundu

Vali Kaymak’tan Newroz Bayramı kutlama mesajı

Tunceli Valisi Osman Kaymak, 21 Mart Newroz Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Kaymak, yayınladığı kulama mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Ülkemizin sahip olduğu köklü kültürü ve gelenekleri yanında, böylesi güzel günlerin ilham ettiği birlik, beraberlik ve kardeşlik sembolü, dünyanın en eski barış ve dostluk bayramlarından biri olan, baharın müjdecisi Nevruz’u hep birlikte kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Milletleri bir arada tutan başlıca öğe kültür, örf ve adetlerdir. Nevruz Bayramı da bu anlamda geçmişten gelen bir uyanış ve var oluşun göstergesidir. Bahar ile doğanın uyanışını, rengârenk çiçeklerin yeryüzüne merhaba demesini ve sonsuz bir bereketin geldiğini müjdeleyen Nevruz Bayramı, yüzyıllardır yaşatıldığı bölgelerde kardeşlik bağlarını pekiştiren, halkı bütünleştiren ve yeni bir baharı coşku ile yaşatan önemli bir bayramımızdır.

Nevruz huzur içinde, milli birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatır.

Etnik kökeni, dili, inancı ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkes, bu ülkenin ayrılmaz ve eşit vatandaşlarıdır. Bütün renkleri ve dokularıyla, bütün zenginlikleriyle bu memleket hepimizindir. Bu bilinçle, sahip olduğumuz birikimin en iyi şekilde korunması ve yarınlara aktarılması hususunda hepimize büyük sorumluluk düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Nevruz Bayramı’nı yürekten kutlar, bu kardeşlik ve dayanışma gününün, birlik ve beraberliğimizi daha da artırıp ülkemiz başta olmak üzere, tüm insanlığa güzel günler getirmesini diliyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10624
 Dün : 14408
 Toplam : 23793795
 Ip No : 54.224.151.24