Manşet 11.8.2017 14:30:14 1548 defa okundu

Yangınlar yayılıyor mu?

Tunceli merkez ve bazı ilçelerindeki ormanlık alanlarda 5 gün önce çıkan orman yangınlarından bazılarının hala devam ettiği belirtiliyor. Yangınların askeri birliklerle PKK örgüt üyeleri arasında çıkan çatışmalardan sonra çıktığı iddia edilirken...

Foto: Arşivden

Hozat’ın Yenibaş Köyü (Amutka) tarafında yangın çıktığı belirtiliyor. İki gün önce Çakmaklı Köyü yakınlarında çıkan yangın söndürülmüştü, ancak bugün o bölgeden tekrar dumanların yükseldiği belirtiliyor. Bu arada, Ovacık ilçesinin Ahpanos Vadisi ile Tunceli-Pülümür güzergahında bulunan Kutu Deresi ve Zel Dağı eteklerinde çıkan yangının Roj Deresine doğru yayıldığı da gelen bilgiler arasında. Yine Munzur Vadisinde bir başka alanda da yangın olduğu görüldü.

 

Ormanlar yanıyor!

 

Tunceli merkez ve bazı ilçelerindeki ormanlık alanlarda 5 gün önce çıkan orman yangınlarından bazılarının hala devam ettiği belirtiliyor. Yangınların askeri birliklerle PKK örgüt üyeleri arasında çıkan çatışmalardan sonra çıktığı iddia edilirken, müdahale edilmediği de iddialar arasında. Konuya dair yetkililerden bilgi teyidi henüz yapılamazken, yangınların özellikle geçici güvenlik bölgesi ilan edilen ve giriş yasağı olan bölgelerde çıkması da müdahaleyi güçleştirdiğinden giderek yayıldığı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1061
 Dün : 9671
 Toplam : 24546318
 Ip No : 54.198.243.51