Manşet 15.7.2017 20:48:53 1421 defa okundu

 Yeni KHK Resmi Gazete'de Yayınlandı

İşte iade edilenlerin listesi

688 Sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayınlandı. 416 kişi kamudaki görevlerine iade edildi. KHK'nin yayımlanmasıyla görevlerine iade edilenlerin 10 gün içinde göreve başlamaları gerekiyor. Bu sürede göreve başlamayanlar çekilmiş sayılacak.

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 688 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 416 kişi kamudaki görevlerine iade edildi. Göreve iade edilenlere, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenecek. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamayacak.

 

416 Kişi Görevlerine İade Edildi

KHK'nin ekindeki listeye göre, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler personelinden 90, Sağlık Bakanlığından 83, Diyanet İşleri Başkanlığından 76, Yükseköğretim Kurumlarından 37, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından 24’er, Adalet Bakanlığından 15, Karayolları Genel Müdürlüğünden 9, Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Orman ve Su İşleri Bakanlığından 7'şer, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve İller Bankasından 5'er, Yargıtay, Jandarma Genel Komutanlığı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünden 4'er, Danıştay Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden 3'er, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ. Genel Müdürlüğü ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünden 2'şer, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Sayıştay ile Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden birer kişi görevlerine iade edildi.

 

İşte Tunceli’de Görevi İade Edilenler

Yapılan açıklama ve verilen listeye göre; Tunceli’den, J.K.’lığı J.TĞM Mikail Demir Tunceli J.BLG. K.LIĞI J.ASB. KD. ÇVŞ. Ali Akpınar ve Ali İnan’ın yeniden görevlerine dönmeleri yönünde karar verildi. J.BLG. K.LIĞI’nda görev yapmış olan İmdat Çalık ise Artvin İl J. K.LIĞI’na alındı.

KYK Yurt Müdür Yardımcısı Mehmet Nesih Akar’ın da görevine devam etmesine karar verildiği belirtilen listede; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Tekniker olarak görev yapan Ali Aydın, Ekber Aday ve Hasan Güngör görevlerine iade edildi. Mühendislerden; Çağdaş Çetin, İlyas Küçük, Erkan Şirin ve Özcan Yeşil görevlerine iade edildi. Veteriner olan Özcan Arat ve öğretmenlerden Ali Haydar Yıldız, Murat Gürgül, Filiz Çelik, Gönül Çoban da görevlerine iade edildi. Sağlık Memuru olan Cemal Vural da Pertek’teki görevine iade edildi.

 

Göreve 10 gün içinde başlamaları gerekiyor

KHK'nin yayınlanmasıyla işe iade edilenlerin 10 gün içinde görevlerine başlamaları gerekiyor. Bu sürede göreve başlamayanlar çekilmiş sayılacak.

Göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenecek. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamayacak. Söz konusu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında, öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yapılabilecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1807
 Dün : 11486
 Toplam : 24271105
 Ip No : 54.167.230.68