Aranacak Kelime?
  BUGÜN 1.8.2014 04:41:25
Tunceli Emek Gazetesi, www.tunceliemek.com.tr-detay

MENÜ
 
 

NÖBETÇİ ECZANE

 

ÖNEMLİ LİNKLER

   
 
 

HAVA DURUMU

TUNCELI
 

BURÇLAR

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

GAZETE MANŞETLERİ

 

 

   
 
 Üniversitelilere Tunceli’den Burs İmkanı

Üniversitelilere Tunceli’den Burs İmkanı

 Tarih : 15.10.2008


Tunceli merkezde geçmiş dönem milletvekillerimizden Hasan Güyüldar’ın öncülüğünde kurulan Tunceli Eğitim Gönüllüleri ve Eğitimi Destekleme Derneği, üniversitede okuyan öğrencilere katkı sunmak amacıyla burs başvurularını kabul etmeye başladı.

 

Tunceli Eğitim Gönüllüleri ve Eğitimi Destekleme Derneği burs başvurularını kabul etmeye başladı.  

Tunceli merkezde geçmiş dönem milletvekillerimizden Hasan Güyüldar’ın öncülüğünde kurulan Tunceli Eğitim Gönüllüleri ve Eğitimi Destekleme Derneği, üniversitede okuyan öğrencilere katkı sunmak amacıyla burs başvurularını kabul etmeye başladı. 25 Ekim Cumartesi günü sona erecek başvurulardan sonra, 16 kişiden oluşan komisyon değerlendirmeleri sonucunda dağıtılacak miktar ve sayıya ilişkin karar alacak.

Derneğin çalışmalarına ve burslara ilişkin bilgi veren Güyüldar, kurum ve kişilerden katkı beklediklerini belirterek, üniversitede okuyan gençlere kolaylık sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Aslında mümkün olsaydı da  herkese burs verseydik diyen Hasan Güyüldar, ancak mevcut koşullarda seçici olmak zorunda kaldıklarını, şu an için kendilerine destek sunanların istedikleri sayıda olmadığına dikkat çekti. Okuyan çocuklarımıza karşı herkes duyarlı olsun çağrısı yapan Güyüldar, bu ayın 25’inde sona erecek burs başvurularının şekline ilişkin de bilgi verdi.

Başvurmak isteyenlerin Moğoltay Mahallesi Kışla Caddesi Aslan Center kat 3’te bulunan kendilerine ait bürodan başvuru formu alıp doldurmaları gerektiğini belirten Güyüldar, ayrıca kimlik fotokopisi, arasınıflar için önceki döneme ait not çizelgesi aslı, anne ve babaya ait son aya ait gelir belgesi aslı ( maaş, vs), eğitime devam ettiğine dair belge aslı sunmalarının da zorunlu olduğunu ifade etti.

Burs hak eden öğrencilerden gerektiğinde ek belgeler de istenebileceğini  hatırlatan Güyüldar, burs çıkıp çıkmadığına ilişkin yazışmaların ise öğrencilerin verdiği mail adreslerine yapılacağını söyledi.

Burs verirken en çok üzerinde durdukları konunun ise, Tunceli’de ikamet etmek olduğunu vurgulayan Hasan Güyüldar, bu nedenle burs almaya hak kazanan öğrencilerin evlerinin ziyaret edileceğini de sözlerine ekledi.


  Editör :  Tunceli EMEK Gazetesi

3720 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Tavsiye
 
 
 
 
 KÖŞE YAZILARI

Mustafa Elveren

Mustafa Elveren ¬
AB, Bayrak, İslam, “Kökenli” Vatandaşlık Ve Parçalı Sol

EMEK Yorum

EMEK Yorum ¬
Önce biz barışsaydık…?

Nihal KEMALOĞLU

Nihal KEMALOĞLU ¬
Hatice''nin sırası

Sizden Gelenler...

Sizden Gelenler... ¬
BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN…

Helin KARAKOYUN

Helin KARAKOYUN ¬
Bende hatrın vardı iade ettim…

Serkan GÜZEL

Serkan GÜZEL ¬
YİNE DE SEVECEĞİZ SENİ

Güler YILDIZ

Güler YILDIZ ¬
ALOOO!

buse

buse ¬
Bir kahramanlık öyküsü anlat bana…?

Ramazan GÜNTAY

Ramazan GÜNTAY ¬
Bir türlü bir araya gelmeyi beceremiyoruz!

Dr. Maya ARAKON

Dr. Maya ARAKON ¬
Çatışmadan barışa giden yol?
 ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ
 Bugün : 1404
 Dün : 10629
 Toplam : 10588119
 Ip No : 54.196.196.62
     
 EN ÇOK OKUNANLAR
 

 

 

 

 

 

İl Haberleri | İlçe Haberleri | Genel Haberler | Çevre İl Haberleri | Yaşam | Siyaset | Eğitim | Spor | Kent Rehberi | Şiirler | Komik | Bunları Biliyormusunuz ? | İhaleler |

   Bu sitenin tüm hakları Tunceli Emek Gazetesi, www.tunceliemek.com.trne aittir. Haber ile foto, site ve gazetemize ait olduğu belirtilmek koşuluyla kullanılabilir.

Tunceli EMEK Gazetesi Sağlık Müdürlüğü Karşısı - TUNCELİ, Tel-belge geçer : 0428-2121890
Sitemiz ve Gazetemiz ANKA Ajanss Abonesi ve Tunceli Temsilcisidir. e-mail: tunceliemek@yahoo.com

 

 

© Copyright 2004 - 2011