Tunceli Emek Gazetesi, www.tunceliemek.com.tr-detay

MENÜ
 
 

NÖBETÇİ ECZANE

 

ÖNEMLİ LİNKLER

   
 
 

HAVA DURUMU

TUNCELI
 

BURÇLAR

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

GAZETE MANŞETLERİ

 

 

   
 
Zülfü Doğan'ın Bu Açıklaması Çok Konuşulacak

Zülfü Doğan'ın Bu Açıklaması Çok Konuşulacak

17.12.2008


Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte aday adaylarında da heyecanlı bir bekleyiş sürüyor. Bu heyecanın en çok kendini belli ettiği partilerin başında CHP geliyor. Çünkü şu anda en çok aday adayı olan parti Cumhuriyet Halk Partisi. Zülfü Doğan’ın adı da

 

Zülfü Doğan; “ Beni CHP Genel Merkezinden Çağırdılar”

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte aday adaylarında da heyecanlı bir bekleyiş sürüyor. Bu heyecanın en çok kendini belli ettiği partilerin başında  CHP geliyor. Çünkü şu anda en çok aday adayı olan parti Cumhuriyet Halk Partisi. Zülfü Doğan’ın adı da bu aday adayı isimleri arasında CHP Tunceli İl Başkanı Cemal Özarslan tarafından telaffuz edilmişti.

Ancak Zülfü Doğan aday adaylığını reddediyor ve ben direk aday olarak çağrıldım diyor. “ Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bile değilim. Genel merkezden çağırıp aday olmamı istediler. Ütopyalarım var. Sol ve Sosyalist çevrelerin bir araya gelerek  üzerimde uzlaşılması nedeniyle geldim.” Şeklinde konuşan Doğan, aşiretçilik temelinde bir siyaseti  reddettiğini söyledi.

***

29 Martta yapılacak yerel seçimlere henüz zaman var ancak partilerin aday adaylarında  heyecanlı bir bekleyiş hüküm sürüyor. CHP, Tunceli’de bu heyecanı fazlasıyla yaşayan bir parti. Çünkü, en çok aday adayı olan parti bu parti. Adı aday adayları arasında konuşulanlardan biri de Zülfü Doğan. Ancak Doğan aday adayı olarak anılmaktan rahatsız.

“Aday Adayı Değilim, Beni Genel Merkezden Bizzat Aday Olmam İçin Çağırdılar”

İşte Zülfü Doğan’ın ağzından CHP’deki durumu; “İl Başkanımız aday adaylığı için yaptığı açıklamada benim de ismimi söylemiş. Ben aday adayı değilim. Zira CHP Üyesi bile değilim. İsmimin geçmesinin nedeni,sol çevrelerin, Tunceli’deki bazı sivil toplum örgütündeki  dostların,  CHP’de bazı isimlerin beni aday olarak görmek istemesidir. Bu bağlamda, genel merkezle de görüşüldü. Tarif edilen adayın;  tabuya, korkuya karşı bir sol aday profiliydi. Bizde bu anlamda  halka hizmet edebilmek için, herhangi bir aşiretin, kimliğin siyasetleşmede doğru olmadığını vurgulamak için varız. Ben aday adayı değilim. Beni genel merkezden aday olmam için gönderdiler. Aday adaylık için tartışmaya girmem. Bir kez daha vurguluyorum, Tuncelili sol çevreler önerdiği ve CHP Genel Merkezi çağırdığı için geldim.”

“CHP’nin Aşiretlere Dayalı Seçim Ezberini Bozacağız”

“Aşiret varsa biz yokuz, diyoruz. Çünkü Tunceli’deki mevcut ezberin bozulmasını istiyoruz. 60 yıldır  aşiretlere dayalı seçim politikasının ezberini bozacağız. Benim seçimlerle ilgili bir düşüncem yoktu, şu anda ismimin geçmesinin nedeni sol çevrelerin bunu istemesinden kaynaklı. Aşiretlerden kaynaklı değil.Aslında ben CHP’li de değilim, sol bir partinin içindeyim.”

Zülfü Doğan Kimdir?

Doğan, kendisini şöyle tanıtıyor; “İş adamıyım. İstanbul’da yaşıyorum. 1959 yılında Tunceli’nin Mazgirt ilçesinin Akkavak Köyünde doğdum. 14 yaşında Türkiye’deki sorunlarla tanışmaya başlayıp sol düşünceden taraf oldum. Bugün yaşım 49. Hep sosyal, siyasal sorunlara ve Tunceli’ye duyarlı olmaya çaba sarfettim.”


  Editör :  Tunceli EMEK Gazetesi

3672 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Tavsiye
 
 
 
 
 KÖŞE YAZILARI

Adem ASALIOĞLU

Adem ASALIOĞLU ¬
YİNE SAĞDUYU ZAMANI

Hüsniye KARAKOYUN

Hüsniye KARAKOYUN ¬
Neyin, Niye Bedeli…?

Nihal KEMALOĞLU

Nihal KEMALOĞLU ¬
Hayallerini yıkmak için

Sizden Gelenler...

Sizden Gelenler... ¬
Mutlu Yıllar...

Mustafa Elveren

Mustafa Elveren ¬
Altan Tan Alevilerden ve Kılıçdaroğlu’ndan Özür Dilemeli

EMEK Yorum

EMEK Yorum ¬
Bir diyeceğimiz var…

Tunç YILDIRIM

Tunç YILDIRIM ¬
Türk Sinemasından Yeni Bir Politik Film Örneği: Barış Atay’ın Eksik’i Üzerine

Serkan GÜZEL

Serkan GÜZEL ¬
AMİN-AMEN YA DA...

buse

buse ¬
Benden buraya kadar EY HAYAT!

Helin KARAKOYUN

Helin KARAKOYUN ¬
Bende hatrın vardı iade ettim…
 ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ
 Bugün : 478
 Dün : 4814
 Toplam : 16692872
 Ip No : 54.87.73.110
     
 EN ÇOK OKUNANLAR
 

 

 

 

 

 

İl Haberleri | İlçe Haberleri | Genel Haberler | Çevre İl Haberleri | Yaşam | Siyaset | Eğitim | Spor | Kent Rehberi | Şiirler | Komik | Bunları Biliyormusunuz ? | İhaleler |

   Bu sitenin tüm hakları Tunceli Emek Gazetesi, www.tunceliemek.com.trne aittir. Haber ile foto, site ve gazetemize ait olduğu belirtilmek koşuluyla kullanılabilir.

Tunceli EMEK Gazetesi Sağlık Müdürlüğü Karşısı - TUNCELİ, Tel-belge geçer : 0428-2121890
Sitemiz ve Gazetemiz ANKA Ajanss Abonesi ve Tunceli Temsilcisidir. e-mail: tunceliemek@yahoo.com

 

 

© Copyright 2004 - 2011