Tunceli Emek Gazetesi, www.tunceliemek.com.tr-detay

MENÜ
 
 

NÖBETÇİ ECZANE

 

ÖNEMLİ LİNKLER

   
 
 

HAVA DURUMU

TUNCELI
 

BURÇLAR

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

GAZETE MANŞETLERİ

 

 

   
 
Cengiz’den barış sürecine destek

Cengiz’den barış sürecine destek

19.3.2013


Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz, sanatçı, aydın ve gazetecilerden oluşan bir grubun imzaladığı barış bildirisine imza attı. 400 kişi tarafından imza altına alınan bildiride şu ifadeler yer alıyor:

 

Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz, ülke genelinde yaklaşık dört yüz sanatçı, aydın ve gazetecinin imzaladığı barış bildirisine imza attı.

Hakan Coşkun, Prof. Ahmet İnsel, Birgün Yazarı Ahmet Şık, Radikal Yazarı Altan Öymen, Haber Türk Yazarı Amberin Zaman, sanatçı Aynur Doğan, Balçiçek İlter,  Haber Türk Prof. Baskın Oran, Bejan Matur, Gazeteci Celal Başlangıç, Radikal Yazarı Cengiz Çandar, MİT Eski Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, 23. Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Milliyet Gazetesi Yazarı Derya Sazak, Sanatçı Ferhat Tunç, Müzik Yapımcısı Gülten Kaya, İlkay Akkaya, Sanatçı Jülide Kural, PSAKD Başkanı Kemal Bülbül, Sanatçı Leman Sam, Prof. Mehmet Altan, Prof. Mehmet Bekaroğlu, Mete Çubukçu, Murathan Mungan, Çalışma Eski Bakanı Mustafa Kul, Müjde Ar, Prof. Dr. Mümtaz Er Türköne, Sabah Yazarı Nazlı Ilıcak, Nilüfer Akbal, Sanatçı Nur Sürer, Doç. Nuray Mert, Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Oral Çalışlar, Takvim Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Şanar Yurdatapan, Prof. Şebnem Korur Fincancı, Şevval Sam, Şirin Payzın, 23. Dönem Milletvekili Ufuk Uras, Yazar Vedat Türkali, Milliyet Yazarı Yasemin Çongar, Yazar Yaşar Kemal, Yavuz Bingöl, Senarist Yönetmen Yeşim Ustaoğlu, Çalışma Eski Bakanı Ziya Halis… gibi çok sayıda gazeteci, sanatçı, yönetmen, akademisyen ve aydınla birlikte TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cengiz’in de imzaladığı bildiride şu ifadeler yer alıyor:

“Bizler, toplumumuzun demokratik bir yönde gelişmesi için çaba gösteren yurttaşlar olarak; son gelişmeler üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma gereğini duyuyoruz.

İmralı’da PKK lideri Abdullah Öcalan ile yürütülen görüşmeler, özlemini çektiğimiz barışın kapısını ciddi bir biçimde aralamıştır. Toplumun neredeyse bütün kesimlerinde farklı ölçülerde var olan güvensizliği, korkuyu, tedirginliği ve kaygıyı gidererek süreci ilerletmek, huzur ve güveni artıracaktır. Sürecin mümkün olduğu kadar şeffaf hale getirilmesi büyük bir ihtiyaçtır.

TBMM’den başlayarak, çözüme katkı sunabilecek bütün taraf ve kesimleri, sürecin parçası haline getirmek demokratik, adil ve kalıcı çözümü kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Bizler bu doğrultuda atılacak demokratik adımları, adresine bakmadan sahipleneceğiz.

Hiç kuşku yok ki, bu büyük sorunun çözümü istisnasız herkese büyük sorumluluk ve görevler yüklemektedir. Bunun bilincinde olan ve yıllardır bu doğrultuda çaba gösteren insanlar olarak, geçmişten çıkarılan dersler ışığında herkesi bu zorunlu büyük yürüyüşe katılmaya, destek olmaya, sorumlu davranmaya çağırıyoruz."


  Editör :  Tunceli EMEK Gazetesi

792 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Tavsiye
 
 
 
 
 KÖŞE YAZILARI

Adem ASALIOĞLU

Adem ASALIOĞLU ¬
YİNE SAĞDUYU ZAMANI

Hüsniye KARAKOYUN

Hüsniye KARAKOYUN ¬
Neyin, Niye Bedeli…?

Nihal KEMALOĞLU

Nihal KEMALOĞLU ¬
Hayallerini yıkmak için

Sizden Gelenler...

Sizden Gelenler... ¬
Mutlu Yıllar...

Mustafa Elveren

Mustafa Elveren ¬
Altan Tan Alevilerden ve Kılıçdaroğlu’ndan Özür Dilemeli

EMEK Yorum

EMEK Yorum ¬
Bir diyeceğimiz var…

Tunç YILDIRIM

Tunç YILDIRIM ¬
Türk Sinemasından Yeni Bir Politik Film Örneği: Barış Atay’ın Eksik’i Üzerine

Serkan GÜZEL

Serkan GÜZEL ¬
AMİN-AMEN YA DA...

buse

buse ¬
Benden buraya kadar EY HAYAT!

Helin KARAKOYUN

Helin KARAKOYUN ¬
Bende hatrın vardı iade ettim…
 ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ
 Bugün : 4459
 Dün : 5225
 Toplam : 16692062
 Ip No : 54.167.164.196
     
 EN ÇOK OKUNANLAR
 

 

 

 

 

 

İl Haberleri | İlçe Haberleri | Genel Haberler | Çevre İl Haberleri | Yaşam | Siyaset | Eğitim | Spor | Kent Rehberi | Şiirler | Komik | Bunları Biliyormusunuz ? | İhaleler |

   Bu sitenin tüm hakları Tunceli Emek Gazetesi, www.tunceliemek.com.trne aittir. Haber ile foto, site ve gazetemize ait olduğu belirtilmek koşuluyla kullanılabilir.

Tunceli EMEK Gazetesi Sağlık Müdürlüğü Karşısı - TUNCELİ, Tel-belge geçer : 0428-2121890
Sitemiz ve Gazetemiz ANKA Ajanss Abonesi ve Tunceli Temsilcisidir. e-mail: tunceliemek@yahoo.com

 

 

© Copyright 2004 - 2011