Arşiv Detay 9.4.2019 20:58:00 2339 defa okundu

Bir kuş yazdı

Ortalık karıştı

Twitter’dan “tuncelikusu22” adıyla paylaşım yapılan hesaptaki iddialar, Tunceli’de gündem oldu. Ak Partili yöneticiler ile Memur-Sen’in Tunceli’deki kamu personelinin ihracında etkili olduğu ve bazılarını da para alarak geri döndürdükleri iddiaları üzerine KESK’e bağlı bazı sendikalar, bunların araştırılması istemiyle basın açıklaması yaptı. Memur-Sen Tunceli Temsilciliğinden yapılan açıklamada ise, bu iddialar “gerçek dışı ve yalan” diye nitelendirildi.

 

Süner “Bizi karalamaya çalışıyorlar”

Memur-Sen Tunceli İl Temsilcisi Bülent Süner yaptığı açıklamayla “tuncelikusu22” Twitter hesabından yapılan paylaşımları “gerçek dışı ve yalan” diye nitelendirdi. Tunceli’deki huzur ortamının bozulmaya çalışıldığı için böyle bir duruma başvurulduğunu savunan Süner, “Tunceli’deki huzur ve sükûnun oluşmasına dayanak oluşturan nitelikli kamu hizmetini, demokrasiyi, kültür ve sendikal birikimi sivil itaatsizlik bilinciyle korumaya, sürdürmeye ve kalıcı hale getirmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

 

İşte Memur-Sen’den yapılan o açıklama

“Ne idüğü belirsiz bir twitter hesabına dayanarak Konfederasyonumuza ve bağlı sendikalarına dil uzatanlar gündemden düşmelerini, kamu görevlileri tarafından tercih dışı bırakılmalarını bu yolla kapatmaya, uzunca bir süredir devam eden Tunceli’deki huzur ve sükûn ortamını ideolojik gerginlikle sona erdirmeye çalışmaktır.

Biz bu oyuna gelmeyeceğiz.

Son zamanlarda Dersim’de, kime ait olduğu bilinmeyen bir twitter hesabından yapılan gerçek dışı, yalan dolu açıklamaları kendilerine gerekçe görerek basın açıklaması yapanların, içi boş çağrıda bulunanların ve bunları tarafsız gazetecilik ilkelerine aykırı bir şekilde haberleştirenlerin yürüttüğü organize faaliyet, Konfederasyonumuz Memur-Sen’i ve bağlı Sendikalarını fişlemeyle, ihbarcılıkla itham etmeleri en hafif itibariyle iftira severliktir.

Ne idüğü belirsiz bir twitter hesabına dayanarak Konfederasyonumuza ve bağlı sendikalarına dil uzatanlar gündemden düşmelerini, kamu görevlileri tarafından tercih dışı bırakılmalarını bu yolla kapatmaya, uzunca bir süredir devam eden Tunceli’deki huzur ve sükûn ortamını ideolojik gerginlikle sona erdirmeye çalışmaktır.

Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Tunceli’deki huzur ve sükûnun oluşmasına dayanak oluşturan nitelikli kamu hizmetini, demokrasiyi, kültür ve sendikal birikimi sivil itaatsizlik bilinciyle korumaya, sürdürmeye ve kalıcı hale getirmeye devam edeceğiz.

KESK ve DİSK kendi iddiasına inanan kurnaz kişi durumuna düşmüştür. Memur-Sen’i ve soylu mücadelesini kirli işlere alet etmeye çalışanları biliyor ve kamuoyuna duyuruyoruz.”SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8702
 Dün : 16156
 Toplam : 44237932
 Ip No : 35.172.223.30