Arşiv Detay 15.5.2017 15:28:50 3440 defa okundu

Tanımadığı birileri hayatına dokundu

Geçirdiği kaza sonucu hayatı kararan ve günlerini dört duvar arasında geçirmek zorunda kalan Ulaş Bulut, Yaşar Karakelle Grup tarafından kendisine ulaştırılan akülü araba ile artık dışarı çıkabilecek. Kendisine sunulan katkıya teşekkür eden 41 yaşındaki Bulut, yüzmek için atladığı suda, kafasını kayaya çarpınca omurilik zedelenmesi sonucu engelli oldu.

Bulut’a umut olan araba

Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi (BESEM) tarafından gönderilen tekerlekli sandalye Ulaş Bulut’a ulaştı.

 

İşte o yaşam öyküsü:

Ulaş Bulut 41 yaşında. 2001 yılında geçirdiği bir kaza sonucu omuriliği zedelendi. Belden aşağısını hissetmiyor. Evde; babası, ablası ve erkek kardeşiyle yaşıyor. Ulaş ile hepsi ayrı ayrı ilgileniyor. Hayatı, Ulaş’ın geçirdiği kaza sonrası oldukça güçleşen Bulut Ailesi’ne, tanımadıkları bir el uzandı. Ulaş’a bir akülü araba gönderildi.

Ulaş, hapsolduğu ev hayatından bu araba sayesinde kurtulacağını belirterek, artık dışarda gezebileceği için mutlu olduğunu söylüyor.

 

Tanımadıklarına teşekkürü var

Evinde ziyaret ettiğimiz Ali Bulut, oğlunun kazasına ilişkin şu açıklamayı yaptı:  “Ulaş 16 Ağustos 2001’de kaza geçirdi. Anafatma yakınlarındaki Babaocağı Köyü yolu üzerindeki, tesislerde havuza atlarken kafa üstü çakıldı. O esnada omuriliği zedelenmiş. Elazığ Araştırma Hastanesi’ne götürdük, orada ameliyat oldu. 3-4 ay kadar Araştırma Hastanesi’nde yattı. Sonrasında Ankara’ya götürdük, Numune Hastanesi Rehabilitasyon Merkezi’nde 2 ay yattı ama tedavisi mümkün değil. Omuriliği zedelendiği için ayak ve bacak bölgesini hissetmiyor.

Oğluma tekerlekli sandalye gönderen kişiyi tanımıyorum. Kim olduğunu bilmiyorum. Bir bayan arkadaş akrabamız var. O bize yardımcı oldu. Arabayı gönderen kişi o bayan ile tanışıyor ve onun sayesinde bize gönderiyor. Buradan tekerlekli sandalyeyi gönderen kişiye çok teşekkür ediyorum. Tanıdıkta olsa, yabancı biri de olsa bize bu kadar kıymetli bir yardımda bulunan kişiye teşekkür ediyorum. Tanımamız şart değil, aracı olan Birgül Gündoğdu’ya da teşekkür ederim. Zaten Birgül Hanım ve ailesiyle tanışıyoruz. Bize bu katkıyı sunanlardan Allah razı olsun.”

 

“Araba benim elim ayağım”

Kendisine gönderilen ve bundan sonraki hayatını kolaylaştıracağını düşündüğü akülü arabayı ‘Elim ayağım’ diye nitelendiren Ulaş Bulut ise şöyle konuştu: “Bu arabanın bana ulaşmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Tunceli EMEK Gazetesi’ne de tüm katkılarından dolayı minnettarım. 9 aydır evin içindeyim, dışarı hiç çıkamadım. Bir arabam vardı ama çok eskiydi, kullanamıyordum artık. Bu araba benim elim ayağım oldu. Yaz dönemi boyunca bu araba sayesinde dışarı çıkabileceğim. Bizler için bu tarz yardımlar çok önemli. Buradan bana  arabayı gönderen kişiye çok teşekkür ediyorum.”SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10134
 Dün : 17497
 Toplam : 47651474
 Ip No : 54.224.117.125