Arşiv Detay 22.10.2018 19:24:26 1119 defa okundu

"Uluslararası Sarı Saltık Ocağı Çalıştayı"

Hacı Bektaş-ı Veli'ye bağlı dervişlerden Sarı Saltık'ın tarihteki önemi ve değerini bilimsel, akademik içerikte ortaya koymak için 25 Ekim'de Hozat’ta "Uluslararası Sarı Saltık Ocağı Çalıştayı" düzenleneceği belirtildi. Çalıştaya Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen dedeler, ocakzadelerin yanı sıra, Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’dan da katılım olacağı duyuruldu.

Programı şöyle açıklandı

Tunceli Valiliği’nin yaptığı açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Çalıştayın açılışı, 25 Ekim günü saat 10.30’da Hozat ilçesindeki Sarı Saltık Ocağında gerçekleştirilecek. Uluslararası Sarı Saltık Ocağı Çalıştayı, burada düzenlenecek çeşitli programların ardından aynı gün saat 17.30’da Tunceli Cemevindeki “Alevi- Bektaşi İnancında Sarı Saltık Ocağı” adlı panel, deyişler ve semah gösterileri ile devam edecek. 

 

Çalıştaya; İzmir, Ankara, Amasya, İstanbul, Ardahan, Ordu başta olmak üzere birçok ilden Alevi dedeleri, ocak mensupları, kurum temsilcileri ve bilim insanlarının yanı sıra Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’dan da Bektaşi babaları katılacak.”SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13781
 Dün : 16500
 Toplam : 46675969
 Ip No : 3.89.204.127