Hüsniye KARAKOYUN 1.10.2018 09:18:52

Karar verin: Yiyor muyuz, yemiyor muyuz?

tunceliemek@yahoo.com

 

 

-Yumurta kolesterolü yükseltir: YEMEYİN!

-Kolesterolünüzü dengelemek ve protein ihtiyacınız için günde bir yumurta yemek gerekiyor.

***

Beyaz eti (Tavuk) beslenmenizden eksik etmeyin.

Tavuk eti yemeyin HORMONLU. Kanser riski taşıyor.

***

Protein ihtiyacı için haftada en az iki defa yaklaşık 200-300 gr kırmızı et tüketin.

Kırmızı et yemeyin ŞARBONLU.

***

Sakatat yemeyin, kolesterol yapar.

Paça çorbası için kollajen etkisi nedeniyle botoks yapmaya gerek kalmaz.

***

Güneşlenirken ya da dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sürün. Hatta içerde dahi elektrik ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanın.

Yaz aylarında özellikle saat 11.00-14.00 saatleri arasında zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın, güneşe maruz kalmayın cilt kanseri yapar.

D vitamini için saat tam 12.00’da yani güneş ışınlarının en dik geldiği saatte güneş kremi sürmeden güneşlenin. Güneş kremi kullanmak D vitamini almanızı engellediğinden güneşlenmenizin bir anlamı olmaz. Diğer saatlerde güneşlenirseniz de D vitamini alamazsınız, hatta sabah güneşi cildi yaşlandırır.

***

Domates, pirinç, mercimek, biber, salatalık, ekmek, tereyağı, meyve, sebze, onu-bunu yemeyin hormonlu ve hileli, kanser yapar.

Çocuk mamaları, oyuncaklar, ayakkabılar ve giysilerde kullanılan malzemeler kanserojen riski taşıyor. Aman ha almayın!

***

Temizlik maddeleri kanser riski taşıyor.

***

Makyaj malzemeleri ile deodorantlar kanser yapıyor.

Hatta o kadar ki, bir ara gökyüzünde açılan delik nasıl kapatılır diye uzun uzun kafa yoruldu. İddia oydu ki, kullanılan deodorantlar gökyüzünü delmişti. Sonra o açılan yere ne oldu bilmiyoruz ama bir otobüste kıstırılan genci Orhan Gencebay önce ayaküstü otobüste duşa zorlayıp sonra da burunlarımızın selameti adına deodorant kullanmaya davet edince, “gökyüzünde açılan o alana demek ki yama falan yapıldı” der olduk.

 

***

Yukarıda yazdıklarım ne kadar az öyle değil mi? Oysa liste uzun. Bir bilim insanı yahut sağlıkçının, Doktor veya diyetisyen ünvanlı birinin dediğini ikinci gün bir başkası çürütüyor.

Ekmek yemeyin tartışmalarının dumanı tüterken, yakın zamanda yapılan bir açıklamada vahim bir tablo gözler önüne serildi. Türkiye’nin buğday ambar stokları tükeniyor. Kıtlık kapıda.

Haber başlığı ve içeriği bu minvalde.

***

İnsanın yediği, giydiği, dokunduğu eziyete dönüşür mü?

Bizim uzun yıllardır yediğimiz içtiğimiz, giydiğimiz eziyete dönüştü. Tarım ülkesi, geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olarak coğrafya kitaplarına giren bir ülke, şimdi İsrail tohumlu ürünler ekip bir sonraki yıla tohumsuz giriyor, yetiştirdiği her şeyde kontrolsüz sulama ve gübreleme yaptığı için topraklarını, sağlığını, insanlığını kaybediyor.

Daha fazla kazanma hırsı, çatışmalı süreci bitireceğim diyen histerili durumda köy boşaltmalar, yakılan ormanların geldiği noktada, hiçbir şey yiyemez halde, yesek ayrı yemesek ayrı dertlenir olduk.

***

Hayat felsefesine yakın hale getirdiğim bir durum var ki; o da kafası karışık yahut kaypak insanlardan uzak durulması gerektiği. Hani şu hem etrafınızda olmaya çalışan hem sırtınızı döndüğünüzde kısık sesle, müzik açarak yaptıkları ihaneti örtmeye çalışan tipleri kastediyorum…!

İşte bu tür insanlardan uzak durun derim. Gerçi zaman zaman sizin uzaklaşmanız, onları uzaklaştırma çabanız nafile oluyor. Çünkü ihanetten besleniyorlar ve tek gerçekleri bu…

Kafası karışık insanlardan uzak kalma çabası sizde de bendeki gibi mevcutsa, buna elbet çözüm bulmanız mümkün olabiliyor. En fazla bir iki defa ağlayarak sizin insani duygularınızı sömürüp yine de aynı davranabilirler. Ancak tıbbın ve sağlık biliminin kafasının karışıklığı önemsenmesi gereken bir durum. Bu durum öyle bir hal almış ki, her haber dinlemelerimizde ve ya okumalarımızda çılgınca bağırasımız var. Karar verin artık; yiyor muyuz-yemiyor muyuz?

 

Hüsniye KARAKOYUN

Tunceli EMEK Gazetesi

 SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9085
 Dün : 18542
 Toplam : 32268472
 Ip No : 35.175.180.108