Hüsniye KARAKOYUN 25.7.2018 14:30:00

Siyasetteki İnce Uzun Sızı?

tunceliemek@yahoo.com

 

Sol böyle bir şeydi işte. Herkesin komutan, lider, önde olmayı istediği, kendi gerçeğiyle yüzleşmediği bir yer…
Sağ biatkardı. Öyle hemen celallenmez, olur olmaz koltuğu liderin altından kapmaya yeltenmezdi.

Bu nedenle azıcık sabır, dur düşün-taşın daveti hep “sağduyu” adı altında yapılır. Solcu, sosyalist, Alevi, Kürt bile sağduyu telkin eder. Soldaki duyunun çalışmadığından emin, çalışırsa nifak, hizip saçacağı kaygısı baskındır muhtemelen.
Sahnede elini havaya kaldıran ve kendisini ülkenin

Cumhurbaşkanlığına aday gösterene övgüler yağdırıp, “İşte bak ey rakip! Bizdeki demokrasi böyle bir şey. Karşısına çıktım aday oldum. Yenildim. Durmadan yine çıktım yenildim. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali her çakıldığımda tekrar kalktım ama pes etmedim” diyemedi, sözlerini “Bir daha asla karşısına çıkıp aday olmam” şeklinde tamamladı.

Bu seramonin dumanı tüterken, “Ben çıkmam ama çıkarmak isteyenler kolumdan tutup sahneye atıverirlerse de çıkarım artık. Ben istemiyorum halk istiyor.” deyiverdi.

Ah şu halk ve CHP’nin bu halleri yok mu?

Ne istediğini bilmez halde yıllardır durmadan savruluyor. 
624 yıllık geçmişinde padişahlıkla yönetilmiş bir halk için istenen demokrasi, masallardaki gibi inandırıcılıktan ıraktır aslında.

Geçmişi kötülemenin gayreti değil bu bilinsin.

***

50.000 avukat YSK’nin önünde bekleyedursun, o gece nerelerde sabahlandı sorusuna yanıt da verilmemiş olabilir, seçilmemiş olmak, buna rağmen yine de başarılı olduğu hülyalarıyla dolanırken, seçim meydanlarında ve ilk gün şevkle yumruğunu havada sallayarak asıl rakibe “Sataşırsan bana, iftira atarsan daniskasını yaparım-daniskasını” sözlerini “Ben milletvekilliğinde ‘asıl rakipten’ 5 ay kıdemliyim. Askere gitseydik örneğin ben çavuş olurdum, o onbaşı. Ne tecrübesi soruyorsun. 16 yıllık vekillik yapmışım ben.” dedi.
İşte bu çavuş, “Eh artık yeter. Azıcık kenara çekileyim de bu partideki gençler gelip bayrağı devralsın. Zaten 16 yıllık vekilim” deme ihtiyacı duymadan, “Cumhurbaşkanlığı olmadı madem, ‘bana ne’ genel başkanlık koltuğunu ver” demeye kalkışmış durumda.

Demokrasiye bak. Saygı kirlenmiş, nezaket ve zarafet çoktan diplerde, Cumhuriyet Halkın ipiyle kuyuya inmişken, üç kuruş para bulduğunda kadınını boşayıp sekreteriyle hasbihal edenler, seçilemediği halde başarı kriteri nedir sorusuna yanıt veremeyenler, partisindeki delegeden oy alamazken ülkeye “Al bunu seç” denilenler, “Siz oturun bende geliyorum. 
Genel başkanı indirmek gerekiyor o koltuktan. Yok gelemedim, başka zamana inşallah” diyen bu komedide, Cumhuriyeti halka, halkı Allaha havale etmek lazım herhalde.

Son günlerin en çok paylaşım alan geyik muhabbeti çok da uyar bu partiye, “Müteahhit adamı alırsan ısrarla partiye, önce bina, ardından parti sonra genel başkanı satar”

İşte o nedenle adaylık sırasında belirlemeyecektin o kadar yüksek meblağlı başvuru ücretini ah Sayın Genel Başkan.
Bilmez misin ki, parası olanın k..ı kalkık olur.

Üstelik en yakınındakine ihanet eden, sana mı etmeyecek?

Demokrasi, boş laf. Kime göre ve nasıl demokrasi üstelik.

Demokrasi gömleği bu ülkenin bedenine bu nedenle XL gelir…

Uymaz yani…

Giydirmemek en doğrusu…

Demişken temizlik yapılacak…

Gerçekten de bazılarını artık silkeleme zamanı geldi de geçiyor belki.SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 92
 Dün : 16445
 Toplam : 32323049
 Ip No : 34.236.171.181