Güncel 13.1.2018 18:53:05 760 defa okundu

AB Komisyonu Başkanı: “Türkiye ile bir ilerleme söz konusu olmaz”

Avrupa Birliği’nin yeni dönem başkanı Jean-Claude Juncker, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerine değindi. Juncker, "Gazeteciler Türk hapishanelerinde olduğu müddetçe, bir gelişme olacağını düşünmüyorum" dedi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, gazeteciler hapiste olduğu müddetçe Türkiye ilişkilerinin gelişemeyeceğini söyledi.

Juncker, bu açıklamayı Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında yaptı.

 

"Türk Hükümeti Gazetecilere Karşı Tavrını Gözden Geçirmeli"

Bulgaristan Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva ise AB dönem başkanlığını Türkiye ile birliğin ilişkilerinin geliştirilmesi için kullanmak istediklerini söyledi.

 

Zaharieva, "Türkiye'nin Avrupa ile mülteciler, ekonomi ve enerji gibi birçok alanda önemli bir partner olduğuna inanıyoruz. Onlarla ilişkimizi sorunları saklamadan geliştirmeye çalışmalıyız" dedi ve ekledi: "Türkiye'nin AB'ye üye olması gerçekçi olsun olmasın, onlarla nasıl bir ilişkimiz olması gerektiğini dürüst bir şekilde konuşmalıyız." dedi.

 

Bulgar Bakan, bununla birlikte Avrupa'nın Türkiye'den hukukun üstünlüğüne ve medya bağımsızlığına uymasını beklediğini vurgulayarak, "Türk hükümetinin gazetecilere karşı tavrını gözden geçireceğini gerçekten umuyorum. Bu gelecekteki ilişkilerimizi daha çok kolaylaştıracaktır" diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1354
 Dün : 15355
 Toplam : 26053181
 Ip No : 54.166.207.223