Nazımiye 15.11.2020 18:49:51 10285 defa okundu

AK PARTİ temayül yokladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Tunceli'de yeni il başkanını belirlemek üzere temayül yoklaması yaptı. İşte genel merkezden gelen isimler, yapılan çalışma ve oy kullanma işlemi ile il başkanlığına aday o isimler

Adalet ve Kalkınma Partisi bugün il başkanlığına talip 10 isme yönelik temayül yokladı. Saat 12.00’da il başkanlığı binasında gerçekleştirilen ve saatler süren temayül çalışması sırasında il teşkilatı mensupları ile ilçe teşkilatının başkanları, kadın ve gençlik kolları yönetimindeki isimler yeni il başkanı konusunda hem görüşlerini aktardı hem de oy kullandı. Kullanılan oyların dağılımı açıklanmazken, bu temayül yoklamasının süreçlerini ise AK Parti Bölge Koordinatörü Yusuf Coşkun paylaştı.

 

Tunceli EMEK- AK Parti Tunceli Teşkilatının il ve ilçe yönetimindekiler bugün yeni il başkanını belirlemek üzere oy kullandı. Bu partinin bölge koordinatörleri Yusuf Coşkun ve Alaattin Parlak başkanlığında gerçekleştirilen temayül çalışması sırasında oy kullanma işleminin yanısıra, çeşitli görüşmeler de yapıldı.

Bu partide geçmişte Bingöl Milletvekilliği ile Kalkınma Bakan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Avukat Yusuf Coşkun ile Genel Merkez Teşkilat Bölge Koordinatörü Alaattin Parlak’ın yürüttüğü Tunceli’deki temayül yoklaması sırasında 72 kişi oy kullandı.

“ADAYIMIZ BELİRLENECEK”

Bugünkü temayül yoklamasına dair sorularımızı yanıtlayan 23.Dönem AK Parti Bingöl Milletvekili, TBMM Başkanlık Divan Üyesi- Genel Merkez Teşkilat Bölge Koordinatörü Yusuf Coşkun, sürece dair şu açıklamayı yaptı; “Geldik ve teşkilattaki arkadaşlarımızın kanaatlerini aldık. İl teşkilatımız, kadın kolları, gençlik kolları, merkez ilçe ve disiplin kurulu, hakem kurulu üyelerimizin görüşlerini aldık. Herkes 3 kişinin adını belirtecek şekilde oy kullandı. Ayrıca bütün ilçe başkanlarımızın, kurucu il başkanı, eski il başkanı ve belediye başkanlarımızla görüşerek kanaatlerini aldık. Yine başvurusu olan arkadaşlarımızla da görüşme yaptık. Bundan sonraki süreçte de partimiz kamuoyu araştırması yaparak halkımızın, STK’lerimizin değerlendirmelerini aldıktan sonra genel merkezde bir değerlendirme komisyonu oluşturulacak. Bunlar da listeyi 3-4 isme indirecek ve bu kişiler Sayın Cumhurbaşkanımıza sunulacak. Orda da bir heyet ile yapılacak değerlendirme sonucunda il kongremizde aday olmasını istediğimiz kişi belirlenmiş olacak.”

 

İŞTE ADAYLAR

Adalet ve Kalkınma Partisi Tunceli İl Başkanlığı için aday olan isimler şöyle;

  • Gökhan Arasan
  • Atilla Ayhan
  • Fatih Şabak
  • Eser Acar
  • M. Hanifi Kılıç
  • Ali Ulvi Seyrek
  • Erkan Eroğlu
  • Hakan Özer
  • İ. Enes Somyürek
  • Umut Koç

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 18730
 Dün : 18118
 Toplam : 45927489
 Ip No : 35.173.35.159