Manşet 24.1.2020 08:43:26 3179 defa okundu

Anne Bedriye “Baraj kapakları açılsın”

DSİ Yetkilileri “Bu mümkün değil”

19 gündür kendisinden haber alınamayan ve günlerdir Uzunçayır Baraj Gölünde aranan Gülistan’ın annesi Bedriye Doku, baraj kapaklarının açılarak suyun tahliye edilmesini istemişti. Talebi ilettiğimiz DSİ yetkilileri, bunun mümkün olmadığını söyledi. Ancak aile tarafından bir dilekçe ile başvurulması halinde, LİMAK’a iletecekleri aktarıldı. Bu durumda da barajın tüm suyunun tahliye edilmesinin mümkün olmayacağı ifade edildi. Baraj kotunun düşürülebileceği belirtilirken, Tunceli merkezdeki barajın şuan su debisinin 30-31 m3, kotunun ise 896,08 metre olduğu açıklandı.

 

Yetkililer “Baraj kapaklarının tamamen açılması mümkün değil”

Tunceli’de 19 gündür kendisinden haber alınamayan ve günlerdir birçok ilden gelen ekipler tarafından suda ve karada aranan Gülistan Doku’nun annesi Bedriye, Tunceli EMEK Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, yetkililerden baraj kapaklarının açılmasını talep etmişti. Bunun mümkün olup olmadığını sorduğumuz DSİ Tunceli 93. Şube Müdürlüğü yetkilileri, şuan suyun debisinin 30-31 m3, kotunun ise 896,08 metre olduğunu belirtti. Baraj kapaklarının tamamen açılmasının mümkün olmadığı ifade edilirken, bu konuda işletmeyi elinde bulunduran şirkete aile tarafından dilekçe verilmesi halinde konunun değerlendirilebileceği aktarıldı. Yapılacak başvurunun değerlendirilmesinin ardından, suyun kotunun bir miktar düşürülebileceği fakat bunun da oldukça zor bir süreç olduğu ifade edildi.

“Baraj kapaklarının açılması” diye bir durumun mümkün olmayacağı aktarılan bilgilendirmede, bunun yaratacağı sakıncalara da dikkat çekildi.

Verilecek dilekçenin LİMAK şirketine iletileceği belirtilen açıklamada, böylece barajda kotun bir miktar düşürülmesinin mümkün olacağı ifade edildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9892
 Dün : 19910
 Toplam : 39323974
 Ip No : 18.207.106.142