Sürmanşet 8.11.2018 19:52:00 652 defa okundu

Bakan Kasapoğlu “Bu bir başlangıç”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, biz dizi ziyaret için Tunceli’ye geldi. Malatya ve Elazığ’daki temasların ardından helikopter ile Tunceli’ye gelen Bakan Kasapoğlu, burada açıklamalarda da bulundu.

Vali Tuncay Sonel’e gerçekleştirdiği ziyaretin ardından ilimizdeki spor tesislerini gezen Kasapoğlu "Türkiye'nin tesisleşmesi dünya literatüründe bir devrimdir. En güzel tesisler ülkemizde, en yeni tesisler bizde. Bize de bu tesisleri insanımızla, gençlerimizle doldurmak, gençlerimizi, insanlarımızı bu tesislere kanalize etmek, motive etmek kalıyor." ifadelerini kullandı. Bakan Kasapoğlu, kente gerçekleştirdiği ziyaretlerin süreceği mesajını da “Bu bir başlangıç” diyerek verdi.

 

“Tunceli’deki yatırımlara önem veriyoruz”

Tunceli Valiliğini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu ve beraberindekileri, Vali Tuncay Sonel, Yardımcıları Selçuk Yosunkaya, Akın Zor ve bazı ilçe kaymakamları karşıladı.

 

Vali Sonel ile bir süre görüşen Bakan Kasapoğlu burada yaptığı açıklamada, Tunceli'de her dönem yapılan yatırım ve projelere önem verdiklerini söyledi. Sonel'in kente atanmasının ardından başarılı işler yaptığını belirten Kasapoğlu, valiyi tebrik etti. Tunceli’ye her zaman destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Doktor Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tüm kaynaklarımızı Tunceli'mizin gençlerine, çocuklarına, insanlarına yönelik olarak seferber ediyoruz." dedi.

 

Tunceli'de hayata geçirilmesi planlanan projeler olduğunu kaydeden Gençlik ve Spor Bakanı, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Her şey Tunceli'mizin geleceği için. Ülkemizin birlik ve beraberliği için. İnşallah hem bu yapacağımız tesislerin verimli kullanılması noktasında hem de gençlerimizin ihtiyaç duyduğu yeni tesislerin de Tunceli'mize kazandırılmasıyla alakalı olarak bugün çalışmalarda bulunacağız ve bazılarını yerinde inceleyeceğiz. Bazılarıyla ilgili de istişare edeceğiz. Tam kadro olarak buradayız. Tunceli'nin emrindeyiz, Tunceli halkımızın emrindeyiz. İnşallah bu ziyaretimizi burada bırakmayacağız, yine geleceğiz. Bu bir başlangıç. Amacımız Tunceli'mizin çocuklarını, gençlerini, kadınlarını, erkeklerini sportif bir kültürle harmanlamak, sporu hayatının bir parçası yapmak. Spor kültürü çok önemli."

 

Tunceli'ye son derece modern tesislerin kazandırıldığını ifade eden Bakan Kasapoğlu, aynı çalışmanın ülke genelinde devam ettiğini de kaydetti.

 

Tesislerin vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunan Kasapoğlu;

"Ülkemizin pek çok yerine, tüm ilçelerine, beldelerine hatta köylerine kadar ciddi spor tesisleri kazandırdık son 17 yılda. Türkiye'nin tesisleşmesi dünya literatüründe bir devrimdir. En güzel tesisler ülkemizde, en yeni tesisler bizde sportif anlamda. Bize de bu tesisleri insanımızla, gençlerimizle doldurmak, gençlerimizi, insanlarımızı bu tesislere kanalize etmek, motive etmek kalıyor." ifadelerini kullandı.

 

Bakan Kasapoğlu, gençlerle türkü söyledi

Vali Sonel'den kentte devam eden ve tamamlanan yatırımlar hakkında bilgi alan Kasapoğlu, Atatürk Stadı'ndaki Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti. Burada çocuk ve gençlerle sohbet eden Gençlik ve Spor Bakanı, satranç takımı hediye etti. Gençlik Merkezi'nde bağlamayla çalınan bir türküye eşlik de eden Bakan Kasapoğlu, öğrencileri Ankara'da mini bir konser vermeye de davet etti.

Ardından Millet Bahçesi'ne geçen Kasapoğlu, Millet Kıraathanesi'nde gençler tarafından çalınıp söylenen "Dersim dört dağ içinde" ve "Ne ağlarsın benim zülfü siyahım" türkülerine eşlik etti. Uzunçayır Baraj Gölü'nde Tuncelili sporcuların sergilediği su sporları gösterilerini izleyen Bakan Kasapoğlu, onlarla bir süre sohbet etti.

Kasapoğlu, çalışmaları gördükten sonra da şu açıklamalarda bulundu:

"Tüm halkımızı Tunceli'ye bu manzaraya bizzat şahit olmaya davet ediyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gerçekten suyla sporun bir araya gelebileceği çok güzel bir ortam var burada. İnşallah bu ortamların ülkemizin başka bölgelerinde de artması için takipçisi ve destekçisi olacağız ve Tunceli'mizi farklı spor imkanlarıyla buluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz."

Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler ziyaretin ardından Tunceli’den ayrıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 734
 Dün : 14040
 Toplam : 29323940
 Ip No : 3.80.223.123