Sürmanşet 17.2.2019 19:02:49 2113 defa okundu

Cemevi Dedesi Halis Özür Diledi

Tunceli Cemevi Dedesi Mehmet Halis özür diledi. İşte özrün nedeni. HABERİN VİDEOSUNU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Vali Tuncay Sonel’i Hızır’a benzeten Tunceli Cemevi Dedesi Mehmet Halis, gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. Halis, “Hızır kullanılmaması gereken bir yerde kullanılmıştır. Bu da toplumumuzda büyük bir kırgınlığa neden olmuştur. Canlarımızın bu hassasiyetini saygı ile karşılıyorum. Kullanmış olduğum ifadelerden dolayı incittiğim tüm canlarımızdan özür diliyorum. Sürçü lisan ettim ise af ola” dedi.

 

“Tüm Canlarımızdan Özür Diliyorum”

Tunceli Cemevi Dedelerinden Mehmet Halis, Vali Tuncay Sonel’i Alevilik inancında kutsal olarak bilinen Hızır’a benzetmiş ve tepki toplamıştı. Özellikle sosyal medyada bu videoyu paylaşarak lince varan cümlelerin kullanılması üzerine, Halis yazılı bir açıklama yaparak, “İl Valimizin Tunceli’mize yapmış olduğu büyük hizmetlerin, tarafıma vermiş olduğu duygu yoğunluğu ile söylenmiş sözlerdir. Herhangi bir medya kuruluşu veya ajansa basın açıklaması veya demeç olarak yapılmış açıklamalar değildir.”

 

Mehmet Halis’in konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

“Son günlerde bazı haber ajanslarında ve özellikle sosyal medya üzerinden Tunceli Valisi hakkında yapmış olduğum bir söylemden ötürü tarafıma çok ağır ve acımasız hakaretler edilmektedir.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, yayınlanan o söylemler tamamen arkadaşlık ortamında yapılmış bir sohbette geçen söylemlerdir. İl Valimizin Tunceli’mize yapmış olduğu büyük hizmetlerin, tarafıma vermiş olduğu duygu yoğunluğu ile söylenmiş sözlerdir. Herhangi bir medya kuruluşu veya ajansa basın açıklaması veya demeç olarak yapılmış açıklamalar değildir. Bundan dolayı da tarafımca kullanılan kelime seçimine pek dikkat edilmemiştir. Yapılan benzetmelerde toplumumuzun hassas olduğu ve çok büyük bir itikat ile inandığı Hızır kullanılmaması gereken bir yerde kullanılmıştır. Bu da toplumumuzda büyük bir kırgınlığa neden olmuştur. Canlarımızın bu hassasiyetini saygı ile karşılıyorum. Kullanmış olduğum ifadelerden dolayı incittiğim tüm canlarımızdan özür diliyorum. Sürçü lisan ettim ise af ola.”

AÇIKLAMAYI YOUTUBE'DAKİ Tunceli EMEK Gazetesi ADLI KANALIMIZDAN İZLEMEK İÇİN TIK'LAYINIZ

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11882
 Dün : 17255
 Toplam : 42954977
 Ip No : 34.237.52.11