Sürmanşet 14.2.2018 17:58:13 1224 defa okundu

Dolandırıcılara Karşı Uyarı

Tunceli’nin Çemişgezek İlçe Kaymakamlığı, kamu kurumu ve amirlerinin ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı yurttaşları uyardı.

Tunceli'nin Çemişgezek İlçe Kaymakamlığı bir duyuru yayınladı. Duyuruda, kamu kurumu ve amirlerinin ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı yurttaşların, kendilerini para veya yardım talebiyle arayan kişilere itibar etmemeleri istendi.

Kaymakamlıktan dolandırıcılık uyarısı

Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından yapılan duyuruda, "Son günlerde dolandırıcıların, ilçemizdeki esnafları ve vatandaşları Çemişgezek Kaymakamlığı yada diğer kurumlar ve amirleri adına aradığını söyleyerek para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları öğrenilmiştir. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini para veya yardım talebiyle arayan kişilere itibar etmemelerini, bu ve benzer bir durumla karşılaştıklarında derhal 155 polis veya 156 jandarma ihbar hattını arayarak bilgi vermeleri, suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha, hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak para, yardım ve benzeri taleplerde bulunamayacağı hususunu önemle hatırlatırız" denildi.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 585
 Dün : 14189
 Toplam : 26838792
 Ip No : 54.147.16.12