Manşet 21.6.2019 08:40:01 2166 defa okundu

Engin bulunamıyor

Engin Eroğlu’nu arama çalışmalarında altıncı güne girilirken, kaybolan gençten henüz haber alınamadı.

Tunceli Barosu, o gün Engin Eroğlu’nun yanında olan köpeğin defalarca taşlarda kan izi olan yerde suya girmeye çalışmasına vurgu yaptı ve arama çalışmalarına katılan gönüllüler ile ekiplerin çabasının önemli olduğu ancak daha profesyonel bir arama kurtarma ekibi talep edildi. “Ailenin yanındayız” denilen açıklamada, suyun yer yer bulanık olması ile bu yılki yağış yoğunluğu ve suyun debisinin yüksek olmasının dezavantaj olduğu belirtildi. Bu nedenle, arama çalışmaları için daha profesyonel ekipler talep edildi.

 

 

Altıncı günde de bulunamadı

Ovacık’ın Yaylagünü köyünde yaşayan 27 yaşındaki Engin Eroğlu’ndan henüz haber alınamadı. Cumartesi gününden bu yana aranan Eroğlu’nun, otobüsün açılan bagaj kapısının kendisine çarpması sonucu Munzur Nehri’ne düştüğü düşünülüp aramalar gözlüğünün bulunduğu alandan itibaren yoğunlaştırılırken, Tunceli Barosu Yönetim Kurulu imzasıyla bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, suyun debisinin yüksek olması ile bulanıklığının arama çalışmalarını zorlaştırdığı aktarıldı ve daha profesyonel ekip talep edildi.

 

Tunceli Barosu “Profesyonel ekiplere ihtiyaç var”

Munzur Nehri’nde gerçekleştirilen arama çalışmalarına Tunceli AFAD, Belediye,  UMKE, jandarma, Diyarbakır ve Elazığ’dan gelen ekibin yanı sıra birçok kişi de gönüllü olarak katıldı. Yapılan arama çalışmaları 6. gününde de sonuçsuz kaldı. Tunceli Barosu Yönetim Kurulu, olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, arama çalışmalarının yetersiz olduğu ve profesyonel ekiplere ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Ailenin, gönüllülerin ve arama çalışmalarına katılan tüm ekiplerin çabasını gördüğünü fakat nehrin girdaplı, ağaç dallarının yoğun olduğu ve debisinin yüksek olduğu yerlere profesyonel ekiplerin girmesini talep ettiği aktarıldı.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 

 “Eroğlu’nun aramasına katkı sunan her canın ve kurumun çabası önemlidir”

“Tanıyan ve tanımayan herkesin harika övgülerle bahsettiği güzel insan Engin Eroğlu’nu, arama faaliyetini yürüten kurum temsilcileri ve gönüllülerle birlikte kısa bir değerlendirmede bulunduk.

 

Aile AFAD, UMKE, Elazığ ve Diyarbakır’dan gelen ekiplerin ve diğer kurumların çabasını görüyor. Gönüllü insanların çabasını önemsiyor. Ancak daha profesyonel ekip talep ediyor. O gün Engin’le birlikte olan köpeğin, olayın görüntüsünün çekildiği ve Engin’in cep telefonu ve şapkasının bulunduğu yere birçok defa girmesi dikkatleri o bölgeye çekmeye devam ediyor. Suyun yer yer bulanık olması, bu yılki yağış yoğunluğu ve suyun debisinin yüksek olması dezavantaj oluyor.

 

Baro olarak çaba harcayan resmi kurumlar, Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi partiler, yerel yönetimler ve gönüllü katılımların arttırılması, süreklileştirilmesi, koordinasyonunun sonuç alıcı bir çabaya dönüşmesini ailemiz ve halkımız gibi biz de istemekteyiz. Olayın gerçekleştiği günden itibaren harcadığımız çabayı arkadaşlarımızla, dost kurumlarımızla sürdürüp bu olayda aile ve kurumlarla birlikte yer almaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1374
 Dün : 20336
 Toplam : 40292431
 Ip No : 3.238.107.166