Manşet 27.11.2020 17:36:22 1533 defa okundu

FKA Toplantısı Tunceli’de yapıldı

Sorumluluk alanına Tunceli, Bingöl, Malatya, Elazığ illeri giren Fırat Kalkınma Ajansı Kasım Ayı toplantısı Tunceli’de yapıldı. İşte bu amaçla kentimize gelen konuklar ve görüşülen konular:

Sorumluluk alanına Tunceli, Bingöl, Malatya, Elazığ illeri giren Fırat Kalkınma Ajansı Kasım Ayı toplantısı Tunceli’de yapıldı. Toplantıya, ajansın dönem başkanlığını yapan Elazığ Valisi Erkaya Yırık yaptı. FKA’nın sorumlu olduğu illerin yöneticileri ve bazı oda başkanları ile ajansın Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’nun katıldığı toplantıda, 2020 yılının proje teklif çağrısı üzerinde duruldu.

 

Bölge valileri ve belediye başkanları Tunceli’deydi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Kasım ayı yönetim kurulu toplantısı, Tunceli'de yapıldı.

FKA Kasım ayı yönetim kurulu toplantısı, Tunceli Valiliği ev sahipliğinde Ajans Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya; Yönetim Kurulu Üyeleri Malatya Valisi Aydın Baruş, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Basatemur, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Arslan, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Tunceli TSO Zeynel Açıkgöz ile FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

Toplantıları farklı destinasyonlarda ve vilayetlerde gerçekleştirdiklerini belirten Vali Erkaya Yırık,

"Bugün de doğasıyla, coğrafyasıyla, insanıyla, gerçekten güzel, güzide bir vilayetimiz olan Tunceli'deyiz. FKA kanundan aldığı yetkiyle Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerimizin üretim, yenilikçilik, iç ticaret kabiliyetlerini arttıracak, fiziki ve hizmet alt yapılarını güçlendirecektir. Aynı zamanda Bingöl ve Tunceli illerinde tarıma dayalı sanayiyi geliştirecek, Yukarı Fırat Havzası Elazığ ölçeğinde turizmin markalaşması ve turistik destinasyonların geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Fiziki ve hizmet altyapılarının geliştirilmesi amaçlanarak, bölgemizde turizm ve sanayi alanında önemli eksiklerin giderilerek, toplamda 22 Milyon TL'lik bir yatırım katkısı ile 16,5 Milyon TL'lik kalkınma ajansı desteği gerçekleştirilecek ve bu süreçten illerimize katkı sağlanacak. Yine bugün görüştüğümüz konular arasında, 2020 yılında ajansımızın fizibilite destek programı kapsamında başvuru yapılan projelerimizin değerlendirme sonuçları ele alınacak, 2020 yılında yine bu yıl içerisinde Elazığ sertifikalı fide üretim merkezimizin onaylanması ve görüşülmesi, bilgilendirilmesi gündemimizde olacak" dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7944
 Dün : 9370
 Toplam : 41201108
 Ip No : 3.237.205.144