Sürmanşet 11.10.2018 08:54:43 701 defa okundu

Gar’da Yaşamını Yitirilenler Anıldı

KESK Şubeler Platformu tarafından Tunceli merkezde 10 Ekimin yıldönümünde anma programı yapıldı.

Sanat Sokağı’nda düzenlenen anmaya, yaşamını yitiren Mesut Mak’ın kardeşi Deniz Mak, HDP Milletvekili Alican Önlü, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından KESK Şubeler Platformu adına konuşan Duygu Kurban, “Halaylarla coşkulu bir şekilde Ankara’ya gittik. Ancak orada bizim barış talebimiz bombalarla karşılık buldu ve 103 arkadaşımızı kaybettik. Kalanlar da ölülerin bedenlerinin bize siper olması sayesinde hayatta kalabildiler. Artık boynumuzun borcudur emek ve demokrasi mücadelesini bayrağını elden ele taşımak. Unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

 

KESK Öncülüğünde Tunceli'de Anma

KESK Şubeler Platformu’nun çağrısıyla Tunceli merkezde bir araya gelen CHP, HDP, EMEP yöneticileri ve üyeleri, Ankara katliamında yaşamını yitirenler için Sanat Sokağı’nda anma etkinliği düzenledi.

 

Yargılama Talebi

KESK adına açıklama yapan SES şube Eş Başkanı Nurşat Yeşil, yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu 103 arkadaşların yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, “Katillere koridor açan, yol kontrollerini kaldıranlar, gaz sıkma emri verenler, ambulansların geç gelmesine neden olanlar yargılanmadıkça mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

 

"Yitirdiğimiz arkadaşlarımız emanetimizdir"

“Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi, yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir” diyen Yeşil, "Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Barış karanfillerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü 3. yıldönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz: Barış özleminiz yerine gelinceye kadar mücadelemiz bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıncaya ve gerçek adalet yerini buluncaya kadar ant olsun ki durup dinlenmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz, yılmayacağız. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 30
 Dün : 14477
 Toplam : 29628507
 Ip No : 34.207.78.157