Manşet 17.10.2019 09:22:07 657 defa okundu

“Gençlerimiz bu tür işlerde çalışmıyor”

TUNCELİ/YEREL- Sanayi Sitesi'ndeki esnaflarla konuştuk.

Yılmaz Birsen (Deniz Oto); “Türkiye’nin ekonomik sorunları bizi de etkiliyor. Yani geçen yıl 200 TL olan lastik, bu yıl 300 TL. Ama işçiliğe baktığınız zaman hiçbir şey değişmiyor. Doğal olarak giderlerimiz yüksek, gelirimiz ise sabit kalıyor. Türkiye’nin ekonomisine baktığımızda gelirimiz geriye gidiyor da diyebilirim. Bu nedenle de, kendimizi bir türlü geliştiremiyoruz. Makine, yedek parça, lastik çeşitleri alamıyoruz. Biz de müşterimize farklı markalarda, farklı ürünleri daha uygun fiyata sunmak istiyoruz. Bunun yanında, usta sıkıntımız var.

 

Sanayide temizlik konusunda büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Yollar devamlı çamur, dükkanlarımız çok küçük, esnafın % 90’nı bundan şikayetçi. Dükkanlar büyük olsa makine ve teçhizat daha fazla olacak ve insanlarımız dışarıya gitmeyecek. Büyük sanayi sitesi yapılacaktı oda bürokrasiye takıldı kaldı.

 

Bu arada internetten de bahsetmek istiyorum. Mesela, vatandaş ürünü bizden aldığı zaman servisi, yol yardımı, sigortası sıkıntısız bir şekilde temin edilmekte. İnternetten aldığınız zaman bu saydıklarımın hiçbiri yok. Ama bizden 5-10 TL düşük olduğu için insanlarımız hemen interneti tercih ediyor. Onları yadırgamıyorum. Çünkü, insanlar da ekonomik düşüşte. İnanın ki 5-10 TL için değmiyor. Bizden alış-veriş yapılsa, bizler de kendimizi geliştiririz. Bu da lastik fiyatlarımıza yansır. Bunun yanı sıra, eleman sıkıntımız çok fazla, gençlerimiz bu tür işlerde çalışmıyor.”  dedi. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1854
 Dün : 14613
 Toplam : 36568610
 Ip No : 18.207.254.88