Manşet 20.6.2019 14:21:40 728 defa okundu

Gezgin Gençten Dünya Barış Ormanı

Tunceli’de Dünya Barış Ormanı Projesi oluşturuldu. Çalışmanın mimarı olan Yunus Emre Karaca, burada kurduğu orman projesinin 5. ayağının tamamlandığını söyledi. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Gola Çeto parkında Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun da katıldığı ağaç dikme etkinliği sırasında 21 çam ağacı toprakla buluşturuldu.

“Böyle bir çalışmanın içerisinde olmak çok değerli”

Kendisini “Hayallerinin peşinden koşan bir gezgin” diye tanımlayan Yunus Emre Karaca, Türkiye’yi otostop ile gezdiğini ve gittiği her şehre Dünya Barış Ormanını kurduktan sonra ülkelerin başkentlerinde de bu projeyi hayata geçirmeyi hedeflediğini söyledi. Çıktığı bu yolda 5. projesini gerçekleştirmek için Tunceli’ye gelen Karaca, Maçoğlu ile görüşmeler yaptıktan sonra burada da Dünya Barış Ormanı oluşturmak üzere ağaç dikti.

Belediye Başkanı Maçoğlu, “Arkadaşımız Dünya Barış Ormanları Projesiyle Türkiye’de farklı farklı şehirlere çam ve meşe ağacı ekimi yapıyor. Bu süreçte bizimle diyaloga geçip Dersim’de de böyle bir çalışma yapmak istediğini aktardı. Bu, elbette bizim için önemli. Gelip böyle bir çalışmanın içerisinde olmak çok değerli.  Arkadaşımızı kutluyorum. Dersim’i bu programın bir parçası yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Maçoğlu’ndan sonra söz alan Karaca ise kenti sevdiğini söyledi.

 “Bir iz bırak, adı Barış Ormanları olsun”

Karaca “Dersim’e ilk defa geliyorum. Halk çok güzel karşıladı. Başkanımız da yardımlarını eksik etmedi. Bugün buradayız. Umarım buradan dünya barışına bir ses vermiş oluruz ve insanlar bu farkındalığın amacına ulaşmasına yardımcı olur.” dedi.

 

***

Genç gezgin Yunus Emre Karaca’nın bu serüvene nasıl başladığına ilişkin videosunu, Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 884
 Dün : 20336
 Toplam : 40291941
 Ip No : 3.238.107.166