Manşet 9.11.2018 07:59:47 335 defa okundu

Hafızanı diri tut ki dünya cennet olsun

Bülent Yüksel'in Kaleminden...

Hafızanı diri tutmalısın, eskilerde yaşadığımız o bazen cehennem sıcağı, nefrotik onları, hani daha yeni yeni canlılar aleminde emekleme çağımız bitmişti.

Yediğimiz hayvan derilerinden, kendimize elbiseler yapmayı öğrenmiştik. Daha yeni düzenli, organize avcılığımızın ilk zamanları olduğundan senin anaerkil dönemin sonra ererken, aramızda yavaş yavaş adalet kavramı can çekişmeye başladı ve yerine deli boğadan daha azgın rekabet devreye girdiğinde, birbirimize olan sevdamız da artık güç savaşının gölgesi altına girmişti.

Hem sen her zaman, her halinle güzelken, yüreğin çarpıntısına mani olamayıp yavaş yavaş kaybolmaya başlarken, insani değerler arasında o masum sevdamız da vardı.

Aslında bazı altın değerlerin dışında dünyanın boş olduğunu sende biliyorsun da, neden hafızanı diri tutmayı başaramayıp, kısa yaşam süresinde aramıza gereksiz, anlamsız ve içeriği boş kavram duvarını koyuyorsun.

Oysa ki serçe kuşlarının insanın sevgi duygusu gibi ürkek olduklarını biliyorsun. Hani bir defasında Azteklerin yaşamış olduğu coğrafyaya gitmiştik. Onların deli gelenek göreneklerinin seyircisi olurken, o yıllarda dahi şu anki dram dolu yılların öngörüsünde bulunurken, yok canım olmaz demiştin.

Bak bu deliler tanrıya kurban olarak savaş esirlerini keserken, Romalılara esir alıp köle ticareti ile zevki sefa sürüyordu. Ta o zaman insanlık yavaş yavaş bölünüyor demiştim.

Kafa işçisi ve kol işçisi…Kafa işçisinin içindeki adaleti boğan duyguları yüzünden doğmadım. Sınıf savaşı oysa ki bir sevginin illüzyonuna uğramış olsa herkes bazı altın değerindeki kurallara uysa bu dünya cennete dönerken, aramıza ördüğün anlamsız kavramlar duvarları ezerken, üstüne sürekli kötü şeyler konuşursun, şu anki yaşımıza aldanma, insanlık var olduğu müddetçe genlerimiz hep toy kalacak.

Onlar ergenliğe kavuşmadan, sürekli canlarda trampa halindeler. O yüzden hafızanı diri tutmayı başarabilirsen, eskiyi hatırlayıp olumsuz düşüncelerini yok edebilir, dünyayı cennete çevirebilirsin.

Bülent YÜKSEL

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 16043
 Dün : 17306
 Toplam : 28303809
 Ip No : 18.206.168.65