Hozat 25.1.2022 19:25:05 4449 defa okundu

Kaymakam Aydoğan’dan Hızır Orucu Mesajı

Hozat Kaymakamı Melih Aydoğan Hızır Oruçları nedeniyle yayınladığı mesajında “Bu kutsal topraklarda yaşayan aziz milletimizin mayasında anlayış ve hoşgörü vardır” ifadelerine yer verdi. İşte mesajın tamamı:

Yöremizdeki Alevilerin 3 gün süreyle tuttuğu Hızır Oruçları başladı. Mensup olunan Ocaklara göre 4 hafta süreyle ilimiz genelinde tutulan Hızır Oruçları nedeniyle bir mesaj yayınlayan Hozat Kaymakamı Melih Aydoğan, “Bu kutsal topraklarda yaşayan aziz milletimizin mayasında anlayış ve hoşgörü vardır.” ifadelerine yer verdiği mesajında şu cümleleri kullandı;

“Yunus Emre bu dünyada iki kişi kalır derler

Meğer Hızır İlyas ola âb-ı hayat içmiş gibi”

Bu kutsal topraklarda yaşayan aziz milletimizin mayasında anlayış ve hoşgörü vardır. Hızır Aleyselam, iyileri ödüllendirip kötüleri cezalandırır, bereket ve bolluğa kavuşturur. Dara düşenlerin yardımına koşar. Hızır Aleyselam, Hızır Nebi veya Boz Atlı Hızır olarak da çağrılır.

Hızır'a, insanlarımız derin bir muhabbet beslemekte ve ona adanan oruçları tutmaktadırlar. Hızır Orucu'nun Hak katında kabul olmasını diliyor; tutulan oruçların ve dağıtılan lokmaların, huzur ve hoşgörü şehri olan Hozat’ımızın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 200
 Dün : 18664
 Toplam : 51321568
 Ip No : 3.236.225.157