Manşet 13.2.2018 18:54:32 1572 defa okundu

Ketum Eylemlerle Yaşamak

Bülent YÜKSEL’in kaleminden…

Ketum eylemlerle yaşamak, düz yol olmasa gerek. Akşam yastığa baş konulduğu an, insan mimiklerindeki ketumluğu okuyabilmek, belki bireyin ilişkilerine biraz soğuk su dökebilir. Ama bizlerin yani büyük çoğunluğun nasırlaşan elleri gibi duygularımız, hayata bakış açınızda büyük deneyimler sonucu nasır tutmuş, iç dünyamızla güne merhaba diyoruz.

Bunca nasıra rağmen, hayatı ve tüm canlıları sevmeyi başarmak ne hoş. Neye benzer bilir misiniz? Çığırı olmayan dağ başında, yaban hayata rağmen kente inmeye benzer. Sonra bazı olumsuz insan fikirlerini, çığ olup güzel düşünceleri ezmenin önüne geçmek için sağlam irade kişinin güneşi olsa gerek.

Oysa şimdiki insanlar çok şanslı olduklarını bilseler zaten çelikten iradeyle her anı selamlarlar, şu anki bizleri refaha taşıyan aletler, tecrübenin temeli çok eskilere dayanır.

Şu akşam mekânlarımızı aydınlatan ampulün dahi karşısında eğilecek mazisi vardır.

Bu ampuller tam iki bin deneyin sonucu bulunan bir icat. Edison akşam yastığa başını koyar ve günün muhasebesini yapar, her deney ciddi ekonomik kayıp demektir. Eğer deney sonuçsuz çıkarsa, Edison’da aynı zamanda girişimci, ampulü bulmak için yaptığı deneyler sonucu olukoluk kan kaybediyor ve boşuna diyor.

Orada kendine ben boş mu dedim diyor ve ampulünde boş olması kanısına varıyor. Acele yatağından doğruluyor, deney yaptığı yere gidiyor. Tabi oluk oluk kaybettiği paraları da doğru Avrupa’dan gelen Tesla’nın sırtından kırım Kongo kenesi gibi çıkarıyor.

Ama Tesla pes etmeyip, onun doğru akımına karşı alternatif akımı bulup, dünyada Tesla da var dedirtebiliyor. Evet, insanın duyguları gök-ova gibi bulutsulara kadar gitmeyi başarsa samanların gotamayı aramalarına gerek kalmaz. Yogo’nun manası biraz hiçliği içerir. Ama düşünmek ve var olmak çok güzel, iyi ki düşünüyoruz, iyi ki varız.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4123
 Dün : 13222
 Toplam : 26453614
 Ip No : 54.90.185.120