Manşet 21.6.2019 08:09:12 1107 defa okundu

“Munzur Üniversitemiz Tunceli Ailesinin en önemli unsurlarından bir tanesi”

Vali Sonel, çalıştay için gelen misafirlere teşekkür etti ve Ovacık gözeleri için bir proje hazırlandığını, onaylandıktan sonra Ovacık gözelerinde düzenlenme yapılacağını belirtti.

 

Sonel, “Nadir toprak elementleri çalışmasının ülkemiz için çok önemli olduğu kanaatindeyim. Öncelikle arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Dışarıdan gelen tüm misafirlerimize, bu çalıştaya destek verdikleri için teşekkür ediyoruz. Tunceli Ailesinin en önemli unsurlarından bir tanesi Munzur Üniversitesi. Genç bir üniversite olmasına rağmen hızla ilerliyor. Yapılan araştırmalar bizler için gurur verici. Kalkınma Ajansı; Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Malatya’yı kapsıyor. Oralarda da ciddi çalışmalar oldu. Ovacık Gözelerindeki görüntü kirliliğini gidermek için Munzur Nehri’nin ruhuna, doğasına uygun bir proje hazırlandı. Akdeniz ve Hacettepe Üniversitesi’nden hocalarımız destek verdi. Proje onaylandığı zaman kalkınma ajansı marifetiyle orayı da yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Katılımcılar konuştu

TÜBİTAK-MAM Malzeme Enstitüsü Dr. Mustafa Kara, nadir toprak elementleri ve refrakter grubu metallerinin stratejik önemini anlatırken, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cemal Göncüoğlu ise Türkiye’de alpin, alpin öncesi orojenler ve magmatizmalar hakkında bilgi verdi.

Çalıştay, bugün de devam edecek

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1457
 Dün : 20336
 Toplam : 40292514
 Ip No : 3.238.107.166